Ryzen 3 1200 ve RX570 sistem FPS düşüklüğü

Efe Buyruk

Centipat
Arkadaşlar selam.
2 gün önce Ryzen 3 1200 işlemci anakart ve 8 GB RAM almıştım. Sistemi kendim kurdum ve sorunsuz çalıştırdım. RX 570 ekran kartı ile kullanıyorum.
Sorunum şu: Sabah CS:GO oyununda en yüksek ayarlarda 200-300 düzeyinde FPS alırken şu an 50 FPS'lere düşüyor droplar giriyor. Sıcaklık değerleri vs gayet normal (bütün oyunlarda FPS düşüklüğü yaşanıyor). Bir kaç yere sordum Windows güncellemesinden dedi ama güncellemeyi kaldırmıştım zaten.

CS:GO oyunu belli seviyenin üstündeki işlemcilerde darboğaz oluşturmaz, sadece belirli FPS limitleri dahilinde işlemcinin işleyebileceği kadar FPS elde edersiniz. Ayrıca o oyunda en son hatırladığım kadarıyla shading unit ayarı otomatik şekilde yüksek olarak entegreli çalışıyordu, bu yüzden de global olarak performans sıkıntıları oluşturuyordu, güncelleştirme konusunda en son ne oldu bilmiyorum. Bu arada güç kaynağınızın marka model ve kapasitesi nedir? Eğer dandirik bir modelse yeterli güç beslemesi yapamıyor olabilir, bu tarz bir durumun gerçekleşme olasılıklarından bir tanesi de arka planda çalışan programlar, uygulamalar ya da yazılımlar olabilir. Bunları bir kontrol edin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı