Ryzen 3 1200AF Stok vs OC Cinebench Skorları

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar çoğu kişinin gözü bu işlemcide. Gerek fiyatı uygun olması ve performansı nedeniyle gerçekten bana soracak olursanız fiyatının hakkını veren bir işlemci. Test sonuçlarına geçmeden sistemimi yazayım. Ryzen 3 1200AF, 8GB Corsair 3000MHz Ram, Gigabyte GA-AB350M-D3V, RX 580 Sapphire Nitro+ 4gb. Testleri hem Cinebench R15'de hem de Cinebench R20'de yaptım. Yazım hatası yaptıysam özür dilerim. Not: Değerler 10-20 puanlık değişkenlikler gösterebilmektedir.
cinebench r15 3.10ghz.png
cibench r15 4ghz.png
cinebench r20 3.1ghz.png
cinebench r20 4ghz.png

Dosya Ekleri

• cpuz.png
    cpuz.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Ben şimdi Cinebench indiriyorum hocam. 3,8GHz'de sizinle aynı voltajda kullanıyorum. Aynı voltajla 4GHz yapacağım ama BIOS'dan voltaj sabitleme yerini bulamadım.

Ben şimdi Cinebench indiriyorum hocam. 3,8GHz'de sizinle aynı voltajda kullanıyorum. Aynı voltajla 4GHz yapacağım ama BIOS'dan voltaj sabitleme yerini bulamadım.
Hocam voltaj sabitleme derken anlayamadım. BIOS'dan verdiğiniz voltaj sabit kalmaz mı zaten? Eğer sabit derken sürekli 1.320'de kalmasını diyorsanız benimde sabit değil o şekilde. Bazen 1.308 voltaja düştüğü oluyor. AIDA 64'e göre. Ama geri hemen 1.320 voltaj oluyor.

Hocam voltaj sabit olmadan overclock yapmanın yolu yok mu? Voltajı Auto yapınca sabit kalıyor. Offset + yapınca PC açılmıyor.

3,8GHz'de Cinebench R20 skoru 1421 çıktı. Sabit dediğim şey şimdi 3,8GHz yaptığımda anakart otomatik olarak 1.320V verdi. Ben şimdi anakartın daha fazla voltaj vermesini sağlamadan nasıl 4GHz yapabilirim? Bir arkadaş 4GHz yaparsan daha fazla voltaj verebilir dedi çünkü.

3,8GHz'de Cinebench R20 skoru 1421 çıktı. Sabit dediğim şey şimdi 3,8GHz yaptığımda anakart otomatik olarak 1.320V verdi. Ben şimdi anakartın daha fazla voltaj vermesini sağlamadan nasıl 4GHz yapabilirim? Bir arkadaş 4GHz yaparsan daha fazla voltaj verebilir dedi çünkü.
Voltajı elle verebilirsin.
Hocam voltaj sabit olmadan overclock yapmanın yolu yok mu? Voltajı Auto yapınca sabit kalıyor. Offset + yapınca PC açılmıyor.
Anakartınız nedir?

Hocam internetten biraz bakın videolara falan bulabilirsiniz bence. MSI anakartların BIOS'u hakkında bir fikrim yok maalesef.
Hocam 4GHz yaptım ancak 1.4V'yi geçen bir voltaj verdi. Anakart ayarlarında dolaşırken Overclock yerinin altında CPU Core Voltage diye bir yer var, sanırım oradan ayarlıyoruz voltajı. Sonra auto'dan manuel yapmak istedim ancak offset ve başka bir seçenek daha vardı tam hatırlamıyorum. Hangisini seçersem seçeyim voltajı benim belirlememe izin vermedi, çok ilginç. Geri 3,8'e döndüm şimdilik ara veriyorum birkaç saat sonra tekrar deneyeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam 4GHz yaptım ancak 1.4V'yi geçen bir voltaj verdi. Anakart ayarlarında dolaşırken Overclock yerinin altında CPU Core Voltage diye bir yer var, sanırım oradan ayarlıyoruz voltajı. Sonra auto'dan manuel yapmak istedim ancak offset ve başka bir seçenek daha vardı tam hatırlamıyorum. Hangisini seçersem seçeyim voltajı benim belirlememe izin vermedi, çok ilginç. Geri 3,8'e döndüm şimdilik ara veriyorum birkaç saat sonra tekrar deneyeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.
Rica ederim hocam. Belki yeni konu açabilirsiniz. Sosyal de o anakartla overclock yapan deneyimli kişiler vardır bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı