Ryzen 3 1300X sistem Windows saniyelik donuyor

jardanibey

Femtopat
Daha fazla  
Cihaz özellikleri.

İşlemci: AMD Ryzen 3 1300X 3.50GHz
Takılı RAM: 8 GB.
Sistem türü: 64 Bit işletim sistemi.
Windows 10.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 1050 Ti.

-Bilgisayarım 1 saniyeliğine donuyor ve her şey duruyor. İzlediğim Video'dan oynadığım oyuna kadar her şey bir anda donuyor mouse imlecim sık sık donuyor ve hemen sonrasında tekrar çalışıyor, ancak donma çok sık gerçekleştiği için artık oyun oynamayı değil tarayıcıda gezerken bile sinir olmaya başladım. Donmalar başladıktan sonra yeni bir format attım ve bu sefer SSD'ye kurdum Windows 10'u ancak kesilmedi. Şu an aktif bir şekilde hala çözümünü bulamadım Microsoft'taki çözümleri YouTube üzerindeki çözümler ve Technopat'da açılan konuların çözümlerini denedim ancak işe yaramadı ve genellik sık karşılaştığım çözümler oldu. Maalesef bende işe yaramadı ayrıca İngilizce dilinde tekrar bu sorunu araştırdım belki o çözümü YouTube'da yabancı kişiler tarafından çözümü bulabilirim umuduyla maalesef orada da bulamadım. Tekrar söylemek gerekirse bilgisayarı açıyorum belli bir süre geçiyor ancak sonraları donmalar başlıyor 1 saniyeliğine 1 dakika içerisinde 15 kere falan donuyordur saniyelik. Ayrıca donmakla kalmıyor Logitech Gaming Software kullanıyorum oradaki tek profilimin ayarlarını dahi sıfırlıyor. Hepsi bu kadar okuduğun için teşekkür ederim. Umarım bu gece bilgisayar mühendisiyle karşılaşırımda bu soruna yardımcı olur. Update'ler driverler güç ayaları optimizasyon seçenekler hepsi denendi, sfc/scannow falan bunlarda dahil, bir de RAM kontrolü etmedim çözümler arasında gördüm çünkü flash bellek ile 11 saat sürdüğünü gördüm bu RAM kontrol işleminin Windows yükleme tarzı bir işlemdi flash belleğe kuruluyordu program. Zaten o kadar güçlü bir flash belleğede sahip değilim.
Görev Yöneticisi

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-31_214939.png
    resim_2021-08-31_214939.png
    42,8 KB · Görüntüleme: 30
Sürücülerinizi güncelledikten sonra mı oldu bu olay veya sürücü sürümü paylaşır mısınız veya Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz bazı virüsler böyle olabilir ama sistemde antivirüs varsa korsan kullanmıyorsanız her şeyi kurmuyorsanız virüs olmaz büyük ihtimal sürücüden kaynaklanır.

İşlemci saat hızında ve voltajında bir değişiklik yaptın mı, açıksa XMP kapatıp kontrol eder misin?
Hayır herhangi bir değişiklik yapmadı ayrıca XMP kapalı kontrol ettim.
Sürücülerinizi güncelledikten sonra mı oldu bu olay veya sürücü sürümü paylaşır mısınız veya Kaspersky ile tarama yapabilirsiniz bazı virüsler böyle olabilir ama sistemde antivirüs varsa korsan kullanmıyorsanız her şeyi kurmuyorsanız virüs olmaz büyük ihtimal sürücüden kaynaklanır.
Güncellemeden önce de devam etti daha sonrasında güncelledim ve sorun yinede devam etti, ayrıcı çok az sayıda uygulama kullanıyorum ve tek bir oyun oynuyorum başka herhangi birşey yüklemedim ve korsan yazılım kullanmıyorum şimdi size sürücülerimin sürümlerini de yazıyorum;

işlemcimim sürücü sürümü: 10.0.19041.546
ekran kartımın sürücü sürümü: 30.0.14.7196
ssd sürücü sürümü: 10.0.19041.789
hdd sürücü sürümü: 10.0.19041.789
Ayrıca Anti-virüs programı yükleyip tam tarama gerçekleştirdim, herhangi bir virüse rastlanmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı