Ryzen 3 2200G bilgisayar çok yavaş açılmaya başladı

402380

Decapat
Merhaba, SSD var bilgisayarda önce onu söyleyim. Sağlık testi vs. nereden yapabilirim bir fikrim yok ancak açılırken ekran siyah oluyor ve uzun zaman sonra ekran geliyor. Ayrıca ara sıra ekran anlık bir gidebiliyor. Gidiş geliş süresi Max 0.5 sn sürüyor bilgisayar hızlı açılıyor fakat ekran kartı sorunlu olabilir mi?

RX 560.
Ryzen 3 2200G.
Kingston SATA 3 450 GB SSD.
16 GB DDR4 RAM.

PSU'unu söyler misin?

Açıkcası hatırlamıyorum, bakabilecek bir durumdada değil kasa. Yazılımsal olarak gösteren bir program mevcut mu?
Cooler Master Elite V4 500W 80+ 120mm fanlı PSU.
Sistemi eskiden aldım, İtopya'da şu an böyle yazıyor fakat doğruluğundan emin değilim. 500 Watt olduğundan kesinlikle eminim ama.

CrystalDiskInfo'dan sağlığa, Crystaldisk markdan okuma yazma testi yapar mısın?

1614617277811.png

1614617740029.png

Kapanışta çok hızlı, ama açılış uzun sürebiliyor.

Açıkcası hatırlamıyorum, bakabilecek bir durumdada değil kasa. Yazılımsal olarak gösteren bir program mevcut mu?
Cooler Master Elite V4 500W 80+ 120mm fanlı PSU.
Sistemi eskiden aldım, İtopya'da şu an böyle yazıyor fakat doğruluğundan emin değilim. 500 Watt olduğundan kesinlikle eminim ama.

Eki Görüntüle 901800

Eki Görüntüle 901811

Kapanışta çok hızlı, ama açılış uzun sürebiliyor.
Denetim masası>Donanım ve ses>Güç seçenekleri>Güç düğmelerinin yapcaklarını seçin.

Orada "Hızlı başlat" açık mı?

Bende de aynı şey olmuştu siyah ekran gidip gelme başka bir monitörde deneme şansın var mı?
denedim. BIOS Ekranında yükleniyordan sonra ikisindede siyah ekran oluyor. Diğer monitörü çıkarıp denedim gene aynı.
Denetim masası>Donanım ve ses>Güç seçenekleri>Güç düğmelerinin yapcaklarını seçin.

Orada "Hızlı başlat" açık mı?
Evet.
yardımcı olacak yok mu?
Güncel

Son düzenleme:

Geri
Yukarı