Ryzen 3 2200G ile uyumlu ekran kartı önerisi

• Konuyu başlatan kaane
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 658
Ucuz RX570 linki atabilir misiniz? Bir de güç kaynağı :D Maksimum bütçe 900TL her ikisi için ama eğer bunların kalitesi iyiyse yani Sapphire, FSP markalarıysa bütçeyi 1100TLye kadar esnetebilirim
Eğer 4GB VRAM yetecek ise bu model olabilir:

Hocam bu arada ben size şimdiden söylemek istiyorum. Bakın AMD tarafında kartlarda arıza daha sık çıkıyor. Yani wattman hatası, coil whine ve saçma yazılım sorunları çok denk geliyor bu bir gerçek. Böyle diyince direk fanboy damgası yapıştırdıkları için bize ben artık sadece kartı önerip geçiyorum açıklama yapmakla uğraşmıyorum. Ama size söyleyeyim, bu kartı alırken resmen risk alıyorsunuz yani arızalı olması muhtemel. Technopat dahil birçok teknoloji formunda AMD kartlarla ilgili çok sayıda konu görebilirsiniz, örneğin ''AMD RX5XX Coil Whine, AMD RX5XX Wattman hatası'' ve benzeri. Ben size söylüyorum. eğer bu kartı aldığınızda bir sorun yaşarsanız lütfen ''Ulan bu adam bana bu kartı önermişti, kart arızalı çıktı Allah belasını versin nerden uydum bu adama'' diye düşünmeyin benim hakkımda. Çünkü bana önerdiler ben RX590 aldığımda sorun yaşayınca aynen bunu düşünmüştüm. Seçim sizin.

fanboy damgası yapıştırdıkları için bize ben artık sadece kartı önerip geçiyorum
Ben zaten AMD fanboyum :D NVIDIA kötü mü derseniz hayır ama AMD daha iyi :D Tartışmaya girmeye gerek yok ben zaten çok takılmıyorum öyle AMD savunan NVIDIA savunan kişilere sadece kartın performansına bakıyorum hangisi iyiyse onu öneriyorum. Ve kart alıcak olursam %65 ihtimalle AMD alırım ama uygun fiyata NVIDIA varsada alınır.

Ben zaten AMD fanboyum :D NVIDIA kötü mü derseniz hayır ama AMD daha iyi :D Tartışmaya girmeye gerek yok ben zaten çok takılmıyorum öyle AMD savunan NVIDIA savunan kişilere sadece kartın performansına bakıyorum hangisi iyiyse onu öneriyorum. Ve kart alıcak olursam %65 ihtimalle AMD alırım ama uygun fiyata NVIDIA varsada alınır.
Valla ben sana diyeceğimi dedim hocam. Bu kartların performansları gerçekten yüksek, çok iyi FPS değerleri sunabiliyorlar ama bununla beraber sorunlarıda fazla. RX590 kullanırken resmen çile çektim, iade edene kadar tam 2 ay uğraştım. O yüzden pek önermeyi istemiyorum ama alacaksanız siz bilirsiniz, attığım model makul bir model onu alın alacaksanız. 10 FPS fazla alıp çile çekeceğinize 10 FPS az alın ama sıkıntı yaşamadan kullanın kartı yani.

Valla ben sana diyeceğimi dedim hocam. Bu kartların performansları gerçekten yüksek, çok iyi FPS değerleri sunabiliyorlar ama bununla beraber sorunlarıda fazla. RX590 kullanırken resmen çile çektim, iade edene kadar tam 2 ay uğraştım. O yüzden pek önermeyi istemiyorum ama alacaksanız siz bilirsiniz, attığım model makul bir model onu alın alacaksanız. 10 FPS fazla alıp çile çekeceğinize 10 FPS az alın ama sıkıntı yaşamadan kullanın kartı yani.
Şöyle bir şey düzeltmek isterim, Asus, Gigabyte ve MSI'da kronik sorunlar var RX5XX ekran kartlarında :D Sapphire en iyisi diyebilirim ve sizden sadece ucuz ekran kartı tavsiyesi istiyorum :)

Şöyle bir şey düzeltmek isterim, Asus, Gigabyte ve MSI'da kronik sorunlar var RX5XX ekran kartlarında :D Sapphire en iyisi diyebilirim ve sizden sadece ucuz ekran kartı tavsiyesi istiyorum :)
Valla bence Sapphire en kötüsü. Hiç güzel bir deneyim yaşamadım RX590 S.E ile. Ucuz ekran kartı RX570 veya GTX 1650 olabilir bundan daha ucuzuda olmaz. Ama GTX 1650 alınmaz artık, en az 1650 Super alınır. RX570 alın geçin ya boşverin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı