Ryzen 3 2200G oyunlarda düşük performans

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam iyi akşamlar, sistemimi dün kurdum, 1 saat öncesine kadar Valorant ve CS:GO'da aldığım FPS değerlerimden gayet memnundum ama şu son 1 saate FPS'lerimde düşüşler olmaya başladı CS:GO rekabetçide minimum 110 - 180,190 arası gidip gelirken 1024x768 en düşük ayarlarda, şu an maksimum 150 görüyor ara sıra 80-90'a düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir daha ilk günden böyle bir şey yaşamak beni üzdü 😒

Sistem: R3 2200G+2x8 Corsair Vengeance 3000MHz+A320M S2H+EVO 870 250GB+hitachi 500GB+Zalman S2 +TT Litepower 550.

Not: Arkadaşlar APU sistemlerden iyi anlayan kişileri etiketlerseniz sevinirim.
@Emrella @TÇB @PossibleTurco @hadwiger @Samotne Ciasteczka.

Hocam zahmet olmazsa link atabilir misiniz? @Chitoge Kirisaki @eyre

Normalde WHQL sürüm kurulmalı ama o sürüm biraz sıkıntılı olduğu için optional versiyon yayınlandı. Şu an bende optinal sürümdeyim bir sıkıntı yok. İsterseniz ona güncelleyin sorun çıkarsa WHQL sürüme dönersiniz.

Ben çağırınca neden çıktınız anlamadım. Ama inşallah arkadaşın problemi çözülür.

Meraktan alt F4 çekip oyun çıktım :D

Bir de hocam sistemimi Valorant ve CS:GO'da tam verimle kullanmak alabileceğim en yüksek FPS'yi almak için ne yapmam hangi ayarları uygulamam lazım. AMD Adrenalin'i kuracağım şimdi, VRAM artırmayı da yapabilirsem yapacağım, RAM zaten Dual Channel başka ne yapılabilir? @Chitoge Kirisaki @eyre
Normalde WHQL sürüm kurulmalı ama o sürüm biraz sıkıntılı olduğu için optional versiyon yayınlandı. Şu an bende optinal sürümdeyim bir sıkıntı yok. İsterseniz ona güncelleyin sorun çıkarsa WHQL sürüme dönersiniz.

Meraktan alt F4 çekip oyun çıktım :D

Tamam hocam bunu indireyim o zaman.

Bir de hocam sistemimi Valorant ve CS:GO'da tam verimle kullanmak alabileceğim en yüksek FPS'yi almak için ne yapmam hangi ayarları uygulamam lazım. AMD Adrenalin'i kuracağım şimdi, VRAM artırmayı da yapabilirsem yapacağım, RAM zaten Dual Channel başka ne yapılabilir?

Ayriyeten bir şey yapmanıza gerek yok eSports modunu açın, BIOS'ta XMP açık değilse açın RAM frekansı artacağı için FPS niz artacaktır.

Bir de hocam sistemimi Valorant ve CS:GO'da tam verimle kullanmak alabileceğim en yüksek FPS'yi almak için ne yapmam hangi ayarları uygulamam lazım. AMD Adrenalin'i kuracağım şimdi, VRAM artırmayı da yapabilirsem yapacağım, RAM zaten Dual Channel başka ne yapılabilir?

Bu işlemcilerin sınırı tam verimde 100FPS civarı hocam. FPS arttırmak için GPU'ya ve RAM'e OC yapılabilir.

Ayriyeten bir şey yapmanıza gerek yok e-Sports modunu seçin yeterli.

Hocam bu konuda biraz cahilim kusura bakmayın o mod nereden seçiliyor.
Bu işlemcilerin sınırı tam verimde 100FPS civarı hocam. FPS arttırmak için GPU'ya ve RAM'e OC yapılabilir.

RAM şu an 3 GHz de çalışıyor. Anakart 3.2 GHz destekliyor, RAM'e OC denesem yapmaya değer mi sizce.

Geri
Yukarı