Ryzen 3 2200G sistem açılmıyor

cserginol

Hectopat
RAM
16 Gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk 256 gb ssd
Ekran kartı
Asus rog strix 1050ti
Anakart
Asus Prime b450m-a
İşlemci
Ryzen3 2200g
Merhaba arkadaşlar.
Anakart ASUS B450M-A
İşlemci Ryzen 3 2200G
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 1050 Ti
16 GB RAM

Sistemimi çalıştırmaya başladığımda sistem üzerindeki bütün donanımlar çalışıyor ancak görüntü gelmiyor ve USB aygıtlara elektrik gitmiyor. RAM'larin slotlarını değiştirip tek ve çift olarak çalıştırmayı denesim olmadı. APU işlemci kullandığım için ekran kartını çıkartıp sadece APU üzerinden çalıştırmayı denediğimde yine aynı hatayı aldım. Daha önce böyle bir sorun yaşamış arkadaşlar yardımlarını esirgemez ise çok sevinirim.

Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkürler :).

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sıfırlamayı deneyin anakart üzerinde bir jumper olmalı eğer yoksa BIOS pilini sökün 5 dakika kadar bekleyip tekrar takın.
Maalesef jumper yok. BIOS pilini de denedim ancak sonuç alamadım.
Anakart üzerin de sürekli yanan bir ışık var mı örneğin DRAM gibi ?
Anakartın kendi led ışıkları mevcut. Ayrıca ekran kartı takılı olduğu zaman yanan bir ışık var.

Sistem de statik elektrik birikmiş olabilir güç kablosunu çekin kasanın güç tuşuna 6 defa üst üste basın ardında 6 saniye basılı tututun ve tekrar deneyin.

Maalesef jumper yok. BIOS pilini de denedim ancak sonuç alamadım.

Anakartın kendi LED ışıkları mevcut. Ayrıca ekran kartı takılı olduğu zaman yanan bir ışık var.

Sistem de statik elektrik birikmiş olabilir güç kablosunu çekin kasanın güç tuşuna 6 defa üst üste basın ardında 6 saniye basılı tututun ve tekrar deneyin.
Denedim ancak bundan da sonuç alamadım. Bunu denerken işe yaramadığını fark ettiğimde tekrar kapatmak istedim ancak power tuşuna uzun süre basılı tutmama rağmen bilgisayar kapanmadı. Güç kaynağını kapatarak bilgisayarın kapanmasını sağlayabildim.

Denedim ancak bundan da sonuç alamadım. Bunu denerken işe yaramadığını fark ettiğimde tekrar kapatmak istedim ancak Power tuşuna uzun süre basılı tutmama rağmen bilgisayar kapanmadı. Güç kaynağını kapatarak bilgisayarın kapanmasını sağlayabildim.

Yani ben de APU kullanıyorum arada statik elektrik doluyor PC ve bu işlem sonrası düzeliyor he bir de bazen RAM'ler de statik elektrik dolabiliyor onları da ucunu silgi ile silerek çözüyordum.

Yani ben de APU kullanıyorum arada statik elektrik doluyor PC ve bu işlem sonrası düzeliyor he bir de bazen RAM'ler de statik elektrik dolabiliyor onları da ucunu silgi ile silerek çözüyordum.
Herhangi birinden sonuç alamadım ancak vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar. BIOS pilini çıkartım kasaya elektirik verdim daha sonra elektiriği kesip, pili tekrar takıp çalıştırdığımda sonuç aldım. Sorun çözüldü konuyu kapatabilirsiniz. Herkese çok teşekkürler :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı