5000 TL APU sistem önerisi

Hocam düzelene kadar arkadaşın oyun hevesi kaçar alsın bir APU sistem baksın rahatına, fiyatlar düzelince 2. elden satıp dizer kendine ekran kartlı sistem.
Oda bir seçenek. Ama apu sistemden gram keyif alıcağını sanmıyorum. Mesela lol gibi oyunlara entegre gpu yeter diye düşünüyorum. En azından güzel bir sistemi olur.

Kesinlikle apu alman ileride seni çok üzer. Ekran kartı ileride takmayı düşünüceksin bu sefer darboğaz olucak. En azından Güzel intel bir sistem dizin içinde ki entegre gpu ile ekran kartı alana kadar oyalanırsınız.
Çok kötü bir fikir. APU en iyi fikir şu anda. 2200G yerine 3200G öneririm.
İşlemci Ryzen 3 2200G, anakart MSI A320-A Pro Max, RAM Corsair Vengeance Pro RGB SL, 16 GB 8x2 3200MHz, kasa MSI MAG Forge 100M, SSD bulamadım. Önerin lütfen. Monitör MSI Pro MS242 23.8 inch 5ms. Bütcem az olduğu için bunları seçtim. Hem de oynayacağım. Oyunlar ağır olmadığı için PUBG Mobile LoL, Valorant, PES 21, Mortal Kombat; Steam'den alacağım. Rahatlıkla oynarım, değil mi?+60FPS rahat alırım diye düşünüyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.
720P için 60+ rahat alabilirisn. Evet. 1080P hayal. 4:3 CS:GO da bile 110 fps alıyorum.

Eğer bütçen varsa Dual Channel seçmişsin zaten 3200G veya 3400G alabilirsin. Valorant'da güncel olarak 100-150 FPS arası almaktayım. Pubg Mobile tatmin verici bir seviyede oynatmakta. Ekran kartı piyasasını göz önüne alırsak APU işlemci alabilirsin.

Çok kötü bir fikir. APU en iyi fikir şu anda. 2200G yerine 3200G öneririm.

720p için 60+ rahat alabilirisn. Evet. 1080p hayal. 4:3 CS:GO'da bile 110 FPS alıyorum.

Kanka baktım aralarında 1 2 FPS fark var gerek yok diye düşünüyorum bütcem az zaten 4000 TL bütcem var.
Eğer bütçen varsa Dual Channel seçmişsin zaten 3200G veya 3400G alabilirsin. Valorant'da güncel olarak 100-150 FPS arası almaktayım. PUBG Mobile tatmin verici bir seviyede oynatmakta. Ekran kartı piyasasını göz önüne alırsak APU işlemci alabilirsin.

Bütcem o kadar yok.

Geri
Yukarı