Ryzen 3 2200G sistem çok donuyor

Hunters61

Hectopat
Yer
Guadalajara
Daha fazla  
Alt Tab attığımda donuyor, oyun, program açtığımda donuyor, YouTube'da video izlediğim de donuyor, ara sıra kendi kendine uygulamalar çöküyor ve eskiye göre çok fazla yavaşladı. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Lazım olur diye sistemim: 8 GB RAM + AMD Ryzen 3 2200G.

Alt Tab attığımda donuyor, oyun, program açtığımda donuyor, YouTube'da video izlediğim de donuyor, ara sıra kendi kendine uygulamalar çöküyor ve eskiye göre çok fazla yavaşladı. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Lazım olur diye sistemim: 8 GB RAM + AMD Ryzen 3 2200G.
Ssd var mı ve ram çift kanal mı?

Güncelse virüs taraması, temp ve prefetch temizliği ya da termal macunu değiştirilebilir.
Termal macun yapalı 10-11 ay geçti yenilemem mi gerek? Virüs boş çıktı ama temp ve prefetch e bakacağım.
MSİ a320m pro-e.

En son ne zaman format attınız? Arkadaki gereksiz uygulamalar yüzünden RAM yetersiz kalıyor olabilir.
Hiç format atmadım ama 1 yıl önce sıfırlama işlemi yaptım baktığımda arkada çok fazla RAM kullanan bir şey yoktu.

Termal macun yapalı 10-11 ay geçti yenilemem mi gerek? Virüs boş çıktı ama temp ve prefetch e bakacağım.

MSİ a320m pro-e.

Hiç format atmadım ama 1 yıl önce sıfırlama işlemi yaptım baktığımda arkada çok fazla RAM kullanan bir şey yoktu.
Temiz bir format öneririm. Zamanı gelmiş.

Geri
Yukarı