Ryzen 3 2200G sistem için ekran kartı önerisi

Bütçe
1000-3500

emrecrkc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bütçem çok değişken nakit sıkıntısı yaşıyorum ancak yeni bir ekran kartı almamı önleyecek kadar değil. Şu anda GT 1030 ekran kartım var ancak yaklaşık 4 yıllık ve performans olarak ciddi bir düşüş var, ilk başlarda GTA 5 orta ayarlarda akıcı bir şekilde oynuyordum ancak şu an fanları da güzel çalışmıyor bakımda yapıldı ancak fanları arızalı olduğu söylendi.

Sistemim (aklımda kaldığı şekilde)
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics - 3.50 GHz.
Anakart: Gigabyte A320-DS3
RAM: 4x2 2400 MHz.
Güç kaynağı: En son değiştirilmişti yanlış hatırlamıyorsam 450W olması gerekiyor, ancak elimde 500W yedeğim var gerekirse onu da takabilirim yani.

Şimdi Vatan Bilgisayar'dan araştırdım.

2 tane 1050 Ti var ve daha pahalı olan çekirdek hızı olarak falan biraz daha iyi ama bütçemi çok zorlamak istemiyorum.

GT 1030 da alabilirim ama kafama takılan nokta şu ki ben genelde GTA 5 - CS:GO gibi oyunlar oynuyorum ancak Farming Simulator 2019 falanda oynamayı düşünebilirim.

Yani 1050 Ti ile arada ki fiyat farkı bana çok daha güzel bir performans sağlayacaksa almak isterim ancak performans/kalite olarak çok fark olmayacaksa GT1030 alır geçerim diye düşündüm. Bu noktada buraya konu açmak istedim desteklerinizi bekliyorum.

Arkadaşım o RAM'ler ney? :/ 16 GB 3000Mhz RAM bul arkadaşından v.s tak dene gör önce. APU olmayan sistemlerde bile 8 GB RAM rahat yetmiyor. Eminim rahatlayacaktır.
Edirne/Keşan'da isen discord vereyim RAM getireyim sana dene gör farkı ekran kartına bile gerek duymayacaksın belki. Ama monitörün çözünürlüğü de burada önemli bir faktör. En iyi fps oranı 1368x768 720P de alırsın. Sendeki CPU ve GPU 1080p de 720 gibi rahat oynatmayabilir bazen can sıkabilir.

Önce RAM'lerini Dual hale getir 2 kata kadar FPS farkı olacaktır. Eğer tatmin etmez ise R3 2200G'yi R3 3100 veya R5 2600 ile takas etmeye bak ondan sonra ekran kartı al. R3 2200G grafik birimini çıkarırsan o kadar iyi bir işlemci değil.Gtx 1650'yi bile işlemci ağırlıklı oyunlarda besleyemiyor.

Arkadaşım o RAM'ler ney? :/ 16 GB 3000Mhz RAM bul arkadaşından v.s tak dene gör önce. APU olmayan sistemlerde bile 8 GB RAM rahat yetmiyor. Eminim rahatlayacaktır.
Edirne/Keşan'da isen discord vereyim RAM getireyim sana dene gör farkı ekran kartına bile gerek duymayacaksın belki. Ama monitörün çözünürlüğü de burada önemli bir faktör. En iyi fps oranı 1368x768 720P de alırsın. Sendeki CPU ve GPU 1080p de 720 gibi rahat oynatmayabilir bazen can sıkabilir.
Arkadaşın dediğine katılıyorum 1030 ile Vega 8 arasındaki fark hissedilmez bile zaten. APU kanadında kilit nokta RAM'dir ayrıca bu işlemciye de RX570 üstü ekran kartı takarsanız büyük bir ihtimal darboğaz yaşayacaksınız.

RAM 16 yap gel tatmin etmezse bu yolu deneyelim.

Mantıken VEGA 8 ve 1030 kullanılması biraz saçma ikisi nerdeyse eş değer gibi. 1030 ve işlemciyi satıp ; Ryzen 5 2600 gibi bir işlemci alın ve ekran kartı olarak sahibinden com da 1700TL'ye GTX 1050Ti var, alın bakın keyfinize, letgodan da araştırabilirsiniz ama bu konuda çok dikkatli olmak gerekir ve bilen bir kişi olmalısınız.

3000 MHz 16 gb bir ram alsam çözüm olur mu o zaman sizce ?
Ayrıca söylediğim gibi şuan ki ekran kartımın fanı da arızalı bu durumda ekran kartı da almam gerekir mi sizce ?
Dual yapma kısmını da hiç anlayamadım pek bilgim yok bu konuda.

3000 MHz 16 gb bir ram alsam çözüm olur mu o zaman sizce ?
Ayrıca söylediğim gibi şuan ki ekran kartımın fanı da arızalı bu durumda ekran kartı da almam gerekir mi sizce ?
Dual yapma kısmını da hiç anlayamadım pek bilgim yok bu konuda.
1- Olur.
2- Alman gerekmez, idarelik olarak APU kullanırsın.
3- Dual konusunu detaylı anlatırlar.

@AllyFeedon sorun ne?

Son düzenleme:
@erme Direk link yapıştırıp geçmen sorun. Üstteki mesajları okursan anlarsın.

Geri
Yukarı