Ryzen 3 2200G sistem için ekran kartı önerisi

Bütçe
1000-3500

emrecrkc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bütçem çok değişken nakit sıkıntısı yaşıyorum ancak yeni bir ekran kartı almamı önleyecek kadar değil. Şu anda GT 1030 ekran kartım var ancak yaklaşık 4 yıllık ve performans olarak ciddi bir düşüş var, ilk başlarda GTA 5 orta ayarlarda akıcı bir şekilde oynuyordum ancak şu an fanları da güzel çalışmıyor bakımda yapıldı ancak fanları arızalı olduğu söylendi.

Sistemim (aklımda kaldığı şekilde)
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics - 3.50 GHz.
Anakart: Gigabyte A320-DS3
RAM: 4x2 2400 MHz.
Güç kaynağı: En son değiştirilmişti yanlış hatırlamıyorsam 450W olması gerekiyor, ancak elimde 500W yedeğim var gerekirse onu da takabilirim yani.

Şimdi Vatan Bilgisayar'dan araştırdım.

2 tane 1050 Ti var ve daha pahalı olan çekirdek hızı olarak falan biraz daha iyi ama bütçemi çok zorlamak istemiyorum.

GT 1030 da alabilirim ama kafama takılan nokta şu ki ben genelde GTA 5 - CS:GO gibi oyunlar oynuyorum ancak Farming Simulator 2019 falanda oynamayı düşünebilirim.

Yani 1050 Ti ile arada ki fiyat farkı bana çok daha güzel bir performans sağlayacaksa almak isterim ancak performans/kalite olarak çok fark olmayacaksa GT1030 alır geçerim diye düşündüm. Bu noktada buraya konu açmak istedim desteklerinizi bekliyorum.

Dual yapma kısmını da hiç anlayamadım pek bilgim yok bu konuda.
Şu an sisteminiz halihazırda "dual" halde. Yani çift kanal RAM kullanıyorsunuz, olması gerektiği gibi. Yapmanız gereken, sisteminizde takılı olan 4x2 RAM'leri satmak ve mümkünse 3200 MHz 8x2 RAM satın almak. 3000 MHz'de işinizi görür ama APU sistemlerde RAM frekansı kritik öneme sahiptir. Her MHz kârdır. Sisteminize fazla bütçe harcamadan performans kazandırmak için en mantıklı yol bu.

Elinizdeki 1030'u RAM'lerle beraber satabilirsiniz, kullandığınız APU işlemci 1030 ile aynı oyun performansını verecektir.

Merhaba, bütçem çok değişken nakit sıkıntısı yaşıyorum ancak yeni bir ekran kartı almamı önleyecek kadar değil. Şu anda GT 1030 ekran kartım var ancak yaklaşık 4 yıllık ve performans olarak ciddi bir düşüş var, ilk başlarda GTA 5 orta ayarlarda akıcı bir şekilde oynuyordum ancak şu an fanları da güzel çalışmıyor bakımda yapıldı ancak fanları arızalı olduğu söylendi.

Sistemim (aklımda kaldığı şekilde)
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics - 3.50 GHz.
Anakart: Gigabyte A320-DS3
RAM: 4x2 2400 MHz.
Güç kaynağı: En son değiştirilmişti yanlış hatırlamıyorsam 450W olması gerekiyor, ancak elimde 500W yedeğim var gerekirse onu da takabilirim yani.

Şimdi Vatan Bilgisayar'dan araştırdım.

2 tane 1050 Ti var ve daha pahalı olan çekirdek hızı olarak falan biraz daha iyi ama bütçemi çok zorlamak istemiyorum.

GT 1030 da alabilirim ama kafama takılan nokta şu ki ben genelde GTA 5 - CS:GO gibi oyunlar oynuyorum ancak Farming Simulator 2019 falanda oynamayı düşünebilirim.

Yani 1050 Ti ile arada ki fiyat farkı bana çok daha güzel bir performans sağlayacaksa almak isterim ancak performans/kalite olarak çok fark olmayacaksa GT1030 alır geçerim diye düşündüm. Bu noktada buraya konu açmak istedim desteklerinizi bekliyorum.
Hocam 2200G yani Vega 8 1030'dan aşağı kalmaz. Bence 3000 MHZ 8 Gb x 2 adet ram al , seni idare eder , eğer NV m2 yoksa ondan da al.

Herkese çok teşekkür ederim, buraya yazmasaydım çok büyük ihtimalle gidip sadece bir ekran kartı alacaktım, şimdi verdiğim karar ise söylendiği gibi 8x2 3000-3200 MHz ram alıp elimde ki ramleri satmak.

RAM için ayrı bir konu açmam gerekir mi ? Gerekmiyorsa buradan 8x2 3000-3200 MHz ram önerilerinizi beklerim.. :)

LETGO'da satıyorlar 2x8 400TL'ye bizim buralar da sen de bulursun.. RAM al tak sonra gel teşekkür edersin :D :D 3000MHz üstü olsun Hi-Level harici her şey olur :D
Herkese çok teşekkür ederim, buraya yazmasaydım çok büyük ihtimalle gidip sadece bir ekran kartı alacaktım, şimdi verdiğim karar ise söylendiği gibi 8x2 3000-3200 MHz ram alıp elimde ki ramleri satmak.

RAM için ayrı bir konu açmam gerekir mi ? Gerekmiyorsa buradan 8x2 3000-3200 MHz ram önerilerinizi beklerim.. :)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı