Ryzen 3 2200G sistem ne kadar eder?

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistemimi toplayalı bir yıla yaklaştı fakat hem imkanlar el vermedi hem de fiyatlar yüksek olduğundan ekran kartını bir türlü alamayıp APU olarak kullandım. Tam yaz geldi çalışacağım imkan var derken de üniversite dolayısıyla laptop ihtiyacı çıkıverdi. Eğer kafamdaki miktara yakın satabilirsem bir gaming notebook alabilirim diye düşündüm.
Sizce aşağıda özelliklerini verdiğim bilgisayarım ne kadar eder?
Toplu fiyatının yanında işlemci, anakart ve RAM üçlüsünün fiyatı hakkında fikir beyan ederseniz sevinirim.

• MSI B350M Pro Vd Plus
  • Ryzen 2200G
  • Gskill Ripjaws 8GB 2400Mhz
  • WD 1TB 7200rpm HDD
  • Transced 120 GB SSD
  • Corsair Carbide 100R Kasa
  • Asus VS229DA 21.5” Monitör
  • Everest klavye ve mouse

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen ben 2000 maksimum diyorum. 1 yıl kullanılmış en nihayetinde. İkinci elde satılabilmesi için biraz da fiyatın düşürülmesi lazım. Hem alıcı hem satıcı olarak bakarsam olaya 1800-2200 arasında etmeli diye düşünüyorum.

En iyi ihtimalle, ortalama 1800-2000 TL. İşlemci, anakart ve RAM 1000 TL'ye satılabilir. Parça satışı tavsiye ederim. Monitör ve Kasanızı ayrı olarak satarsanız daha kârlı olabilir.

Son düzenleme:
Bende apu sistem kullanıyorum senin yerinde olsam çift RAM kullanırım. Çünkü benim sistemimde tek RAM var oyun performansı olarak biraz düşük kalıyor.

Anakart B450-k
İşlemci R3 2200G
Crucial Ballistix 8 GB single 3000 mhz RAM
WD 120 GB SSD
Toshiba 1 TB 3.5 7200 rpm HDD
Asus VS229DA 21.5” Monitör
Kasa Everest Rampage Saggitta kasa

2900 TL'ye Kasım ayında toplandı

Bende apu sistem kullanıyorum senin yerinde olsam çift RAM kullanırım. Çünkü benim sistemimde tek RAM var oyun performansı olarak biraz düşük kalıyor.

Anakart B450-k
İşlemci R3 2200G
Crucial Ballistix 8 GB single 3000 mhz RAM
WD 120 GB SSD
Toshiba 1 TB 3.5 7200 rpm HDD
Asus VS229DA 21.5” Monitör
Kasa Everest Rampage Saggitta kasa

2900 TL'ye Kasım ayında toplandı
Adam üniversiteye gideceğim, laptop lazım diyor. Çift kanal RAM öneriyorsun.😕

Şu an aynı sistemi muadil SSD ve RAM ile toplamak istesek monitör ile birlikte 2900 lira yapıyor. 1 yıllık eskime payı ve ikinci el durumundan dolayı 2000 falan etmesi mantıklı.

Adam üniversiteye gideceğim, laptop lazım diyor. Çift kanal RAM öneriyorsun.😕

Zaten üniversite ikinci sınıf öğrencisiyim. Başlarda böyle bir ihtiyaç yoktu fakat ödevler, çalışmalar, araştırmalar,kütüphane vs. gibi ihtiyaçlar sebebiyle böyle bir şey düşündüm.
Cevaplarınız için de çok teşekkür ederim.
Peki parça parça satıldığında parçalara ne kadar fiyat biçilebilir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı