Çözüldü Ryzen 3 2200G sistemde monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DRK_Brk

Hectopat
Daha fazla  
Dün bozulan sogutucumu stok Stealth soğutucu ile değiştirdim ve ne yaptıysam ekrana görüntü gelmiyor.
Aynı zamanda klavye ve fare anakarta takılıyken ışıkları yanmıyor. Çalıştırıp kasa USB portlarina takinca yanıyorlar. Kulaklık ve mikrofon anakarta takılıyken çalışıyor ışıkları onlar sorunsuz.
Anakart Prime B450M-K
Ryzen 3 2200G.
Zotac 2060.
Team t Force Vulcan Z 8 GB RAM.
Güç kaynağı GP500.
BIOS pilini çıkardım 20dk bekledim sonuc aynı,
Az once CMOS sıfırlama denedim hala aynı,
Ekran kartını söküp anakarttan görüntü almaya çalıştım hala aynı. Ve son olarak, güç tuşuna bastığım an kasa kapanıyor.

IMG_20210618_230108.jpg

Çözüm
Merhabalar, dün geceden beri sistem sıkıntısız açılıyor. Son yaptığım islemler:
BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım.
Ekran kartını söküp tekrar taktım.
RAM'i de aynı şekilde tekrar taktım,
Anakart üzerindeki tüm bağlantıları biraz baskıyla belki yerinden çıkmıştır diyerek bastırdım.
Tum kablolar takili vaziyette çalıştırdım ekran gelmedi, daha sonra restart tuşuna basinca ekran geldi ve sorunsuz çalıştı.
Tüm parçaları söküp tekrar takmanızı öneririm. Böyle durumlarda bir şeyi gevşetip farkında olmuyoruz bazen. Bu şekilde çalıştırmaya zorlamayın, sistem kısa devre yapmasın.

Merhabalar, dün geceden beri sistem sıkıntısız açılıyor. Son yaptığım islemler:
BIOS pilini çıkarıp tekrar taktım.
Ekran kartını söküp tekrar taktım.
RAM'i de aynı şekilde tekrar taktım,
Anakart üzerindeki tüm bağlantıları biraz baskıyla belki yerinden çıkmıştır diyerek bastırdım.
Tum kablolar takili vaziyette çalıştırdım ekran gelmedi, daha sonra restart tuşuna basinca ekran geldi ve sorunsuz çalıştı.

Çözüm

Geri
Yukarı