Ryzen 3 2200G sistemi yükseltmek

ugurhanli

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Yaklaşık 2 ay önce 3000TL'ye bir sistem kurdum. Daha doğrusu arkadaşım dizdi. Fakat istediğim oyunları oynayamıyorum, biliyorum 3000TL'lik bilgisayarla anca bu kadar oluyor. Fakat kademeli olarak elimde bulunan parçaları satıp yerine daha iyisini almak istiyorum. Aşağıya sistem bilgilerini yazacağım. Yardımcı olursanız -daha önce hangi parçayı satıp hangisini almam gerekiyor vs. gibi- sevinirim. Oynamak istediğim; PUBG (1080p medium-High arası), Mount and Blade: Warband vb. oyunlar.

AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.50 GHz.
Gigabyte A320M-S2H
Sharkoon shpv2 650W PSU.
GeIL R3 256 GB SSD (bana yetmediği için SanDisk 480 GB SSD alıyorum daha sonra daha da arttırabilirim slotun yettiği kadar)
GeIL 8 GB RAM 3200MHz (aynı şekilde yetmediği için aynı özellikte Kingston HyperX 3200MHz 8 GB RAM daha aldım 2-3 güne gelir)
Ekran kartım yok.

Arkadaşlar sistemim bunlar. Açıkçası APU sistemin ne işe yaradığını yeni öğrendim. Ekran kartı bu yüzden almamışız. Ama yüksek grafikli oyunlarda performans alamıyorum. Neyi satıp neyi almam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk SSD Plus sakın alma bütçeni belirt bir öneri yapalım, keşke aynı RAM'den alsaydın şansın varsa RAM'i iade edip aynısından al bence uyum sorunu olabilir. Daha sonra 1080p medium High PUBG içinmin RX 570 gerek rahat oynaman için oda bu işlemci için sınır bir kart. İşlemcini satıp R5 2600 ve stok bulursan bir ekran kartı alabilirsin tabii bulabilirsen.

İşlemciyi satıp 2.elden R5 1600 alın, ekran kartı olarak da bütçenize uygun 2.el veya sıfır bir kart bakabiliriz.
Yaklaşık 1500-2000 tl arası ekran kartı alabilirim.
SanDisk SSD Plus sakın alma bütçeni belirt bir öneri yapalım, keşke aynı RAM'den alsaydın şansın varsa RAM'i iade edip aynısından al bence uyum sorunu olabilir. Daha sonra 1080p medium High PUBG içinmin RX 570 gerek rahat oynaman için oda bu işlemci için sınır bir kart. İşlemcini satıp R5 2600 ve stok bulursan bir ekran kartı alabilirsin tabii bulabilirsen.
Neden almayayım? Ne gibi bir sorun yaratır? Ram'i almadan önce araştırdım farklı markalar da olsa uyum sorunu yaşamazsınız diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.
Oyunlar için ekran kartı kesin.
Evet ama malum fiyatlar çok uçuk. Bu yüzden fiyat performans ürünü önerebilirseniz çok sevinirim.
Arkadaşlar yapmam gerekenleri adım adım söylerseniz daha iyi olur. Çünkü hepsini aynı anda almama maalesef bütçem el vermeyecek.

Yaklaşık 1500-2000 TL arası ekran kartı alabilirim.

Neden almayayım? Ne gibi bir sorun yaratır? RAM'i almadan önce araştırdım farklı markalar da olsa uyum sorunu yaşamazsınız diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Evet ama malum fiyatlar çok uçuk. Bu yüzden fiyat performans ürünü önerebilirseniz çok sevinirim.
Arkadaşlar yapmam gerekenleri adım adım söylerseniz daha iyi olur. Çünkü hepsini aynı anda almama maalesef bütçem el vermeyecek.

Hocam SSD Plus kronik sorunlu kötü bir SSD, sert çıkmanızın sebebini anlamıyorum ama iyiliğiniz için söyledim. En sağlıklı olan ise aynı RAM'den 2 adet kullanmak ben tavsiye ettim dinleyip dinlememek size kalmış.

Hocam SSD Plus kronik sorunlu kötü bir SSD, sert çıkmanızın sebebini anlamıyorum ama iyiliğiniz için söyledim. En sağlıklı olan ise aynı RAM'den 2 adet kullanmak ben tavsiye ettim dinleyip dinlememek size kalmış.
Yok hayır tabii ki de sert çıkmadım. Sadece soru sormuştum biraz sert olmuş haklısın 😂

Hocam zaten tek kanal RAM'le APU sistemden performans alamazsınız ki.

RAM'iniz gelince tekrar performansı kontrol edin abartısız 2kat FPS farkı oluyor.
Ona göre ekran kartı alırsınız.

Hocam zaten tek kanal RAM'le APU sistemden performans alamazsınız ki.

RAM'iniz gelince tekrar performansı kontrol edin abartısız 2kat FPS farkı oluyor.
Ona göre ekran kartı alırsınız.
Eğer dediğiniz kadar performans alabilirsem 16 gb rami 32 ye çıkartırsam ekran kartı almama gerek kalır mı? Atıyorum Pubgyi 1080p high oynayabilir miyim?

Yaklaşık 1500-2000 TL arası ekran kartı alabilirim.

Neden almayayım? Ne gibi bir sorun yaratır? RAM'i almadan önce araştırdım farklı markalar da olsa uyum sorunu yaşamazsınız diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum.

Hocam işlemciyi değiştirmek isterseniz elimde Ryzen 5 1600X var. İsterseniz takas yapabiliriz. Ürün sağlamdır test ve sonuçlarını atabilirim.

Geri
Yukarı