Ryzen 3 2200G'ye Xigmatek GLARE 7A ve Xigmatek X-POWER uygun mudur?

Gökhan Hun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 2 sene önce topladığım sistem şu şekildedir;

İşlemci= AMD Ryzen 3 2200G.
Anakart= Gigabyte AB350M- DS2.
RAM= G.Skill (8 GB*2) 16 GB DDR4 3200MHz.
HDD= WD 1 TB Blue 7200RPM 64MB SATA hard disk.
Ekran kartı= MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G 4 GB 128 Bit GDDR5.

Bende ki kasa ve PSU aşağıdaki linkteki gibidir. Sizce bu sisteme PSU ve kasa uygun mudur? 2 senedir bir sıkıntı yaşamadım ancak ileride bu kasa ve PSU üzer mi?

Son düzenleme:
Kasanın önü kapalı olduğu için hava akışında sıkıntı olacaktır yani parçalarınız sıcak ve gürültülü çalışır. Önü ızgaralı kasalara yönelmenizi öneririm. Güç kaynağı olarak High Power'ın +80 Bronze modellerine göz atabilirsiniz.

Belirttiğim gibi kasa ve PSU sıkıntı yaratmadı şu vakte kadar ancak nerdeyse kasanın en önemli iki parçasıymış bende yeni yeni öğreniyorum bu durumu. 2 sene önce aldığım mağazanın satıcıları öve öve bitirememişti bu PSU ve kasayı ama forumda gezerken herkesin önerisi önü açık hava akışının iyi olduğu bir kasa seçilmesinden yana. Benim elimde de bunlar var ileride sorun yaratma ihtimali nedir acaba ona göre değiştirmeli miyim?

Belirttiğim gibi kasa ve PSU sıkıntı yaratmadı şu vakte kadar ancak nerdeyse kasanın en önemli iki parçasıymış bende yeni yeni öğreniyorum bu durumu. 2 sene önce aldığım mağazanın satıcıları öve öve bitirememişti bu PSU ve kasayı ama forumda gezerken herkesin önerisi önü açık hava akışının iyi olduğu bir kasa seçilmesinden yana. Benim elimde de bunlar var ileride sorun yaratma ihtimali nedir acaba ona göre değiştirmeli miyim?

En kaliteli güç kaynağını alsanız bile "asla sorun yaşamazsınız" diyemem. Denmemesi de gerekir. Elektroniğin şans faktörü de var. Belki daha iyi hava alan bir kasa tercih edebilirsiniz. Güç kaynağı henüz bir sorun yaratmamışsa değiştirilmesine gerek yok.

Son düzenleme:
En kaliteli güç kaynağı alsanız bile "asla sorun yaşamazsınız" diyemem. Denmemesi de gerekir. Elektroniğin şans faktörü de var. Belki daha iyi hava alan bir kasa tercih edebilirsiniz. Güç kaynağı henüz bir sorun yaratmamışsa değiştirilmesine gerek yok.
Para biriktirip daha düşük parçalarla 2. bir sistem toplamayı düşünüyorum bu kasayı o sisteme takmak en mantıklısı o halde bu sisteme de daha iyi hava akışı sağlayan bir kasa alsam iyi olacak. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı