Ryzen 3 2300X boşta 95 derece oluyor

gksl3539

Femtopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
petshop işletmecisi
Merhabalar, Ryzen 3 2300X işlemcim var CPU sistem boşta iken 95 derecelere geliyor. Sistemi 3-5 kez yeniden başlattığımda düzeliyor. Boşta iken bir şey kullanıyor da gözükmüyor sistemden. Sizce neden böyle bir şey oluyor? Teşekkür ederim.

Termal macunsuz sadece fanı takmış olsanız bile boşta o kadar ısınmaz. Fanı oturtamadığınızı düşünüyorum.

Sıcaklık olarak mı kullanım olarak mı?
Belki işlemci çekirdeklerinizin tamamını kullanmıyorsunuzdur. İşlemci çekirdeklerinin tamamını kullanmak için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıcaklık olarak mı kullanım olarak mı?
Belki işlemci çekirdeklerinizin tamamını kullanmıyorsunuzdur. İşlemci çekirdeklerinin tamamını kullanmak için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sıcaklık 95 derece ve üstü geçiyor zaten sistem bildiğin çöküyor kullanılmaz hale geliyor sanki pc full yük altında zorlanıyor gibi.

Attığım videodaki şeyi uygulayıp bilgisayarı yeniden başlatır mısınız?
bakıyrum.
Attığım videodaki şeyi uygulayıp bilgisayarı yeniden başlatır mısınız?
hepsini uyguladım sistemi yeniden başlattım şuan bişey yok yarın sabah tekrar kontrol edeceğim.
görev yöneticisinden sistemi kullanan programların ss ini atar mısın?
sistem boşta ve şuan sıcaklık 95 ve pc fena kasıyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    368,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Bakıyrum.

Hepsini uyguladım sistemi yeniden başlattım şu an bir şey yok yarın sabah tekrar kontrol edeceğim.

Sistem boşta ve şu an sıcaklık 95 ve PC fena kasıyor

HWMonitor uygulaması indirip oradan bakın.

Geri
Yukarı