Ryzen 3 3100 ile 4.4GHz stock fan ve AIDA64 stres testi

Öncelikle merhaba arkadaşlar, sizlere overclock sonuçlarımı paylaşmak istedim. Bir hafta öncesine kadar overclock nedir nasıl yapılır bilmiyordum beş gündür ilgileniyorum tamamen kendi değerlerimle son durumun performans ve AIDA64 sonuçları ekran görüntüleri ile paylaşıyorum. Testi başlattığım yük bindiği 63 derece ısıdan 65-66 dereceler ile 20 dakika boyunca stabil olarak devam etti hiç sıçrama veya yüksek ısılara ulaşmadım. Stok fan kullanarak gerçekleştirdim son RPM değeri 1950 civarında. Test sonrasında overclock olmadığından şüphe edip testler gerçekleştirdim bu sırada bilgisayar hiç kapanmadı ilk olarak Cinebench R23 açtım çoklu çekirdek testinde application error hatası aldım, tekli çekirdek testi ile 1304 skor aldım. Userbenchmark testi ve ardından PassMark kurdum onları da paylaşıyorum Cinebench dosyalarında bir sorun olduğunu düşünüyorum PassMark'da overclock edilmiş çoklu çekirdek sonuçları aldım. Ek bilgi olarak da sistem boşta 44 derece sıçrama yaparak 52-53 dereceden tekrar düşüyor. RDR2 falan kurulu istenirse oyunda ısı derecelerini de paylaşabilirim. Voltaj değerlerim düşük seviyede 1.250 voltaj vererek overclock ettim.

Dosya Ekleri

• 1..PNG
    1..PNG
    75,3 KB · Görüntüleme: 49
  • 2.PNG
    2.PNG
    70,1 KB · Görüntüleme: 54
  • 5.PNG
    5.PNG
    105,6 KB · Görüntüleme: 38
  • 6.PNG
    6.PNG
    93,5 KB · Görüntüleme: 42
  • 7.PNG
    7.PNG
    29,3 KB · Görüntüleme: 46
Sadece FPU işaretleyin.

Sadece CPU işaretlemek doğru düzgün yüke sokmaz, sadece FPU işaretleyin, o zaman stabiliteye bakın.

Evet işaretlediğim zaman ısının artığını öğrenmiş oldum bian sevindirmişti 15 dk süren bir test daha gerçekleştirdim 76dereceden başlayıp 83e kadar yükseldi 15 dakika içersinde az önce atmayı unuttuğum PassMarkı'da bırakıyorum şöyle alta . daha voltaj düşürmem ısıyı etkiler mi yoksa stok fan ile yük altında 80-83 dereceler normal mi

Dosya Ekleri

• 8.PNG
    8.PNG
    114,3 KB · Görüntüleme: 30
  • 9.PNG
    9.PNG
    41,4 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı