Ryzen 3 3100 mü Ryzen 5 1600AF mi ?

3100 ve 3300X'in 29 Mayıs'ta stokta olacağı yazıyor Teknobiyotik'te ve önsipariş için fiyat verilmiş. İleri dönük 3300X alınabilinir aslında fiyat sizin için uygunsa.
1600 AF güncel fiyatı da bu, tabii daha ucuza başka sitelerde olabilir. Hatta belki de piyasaya 3100 ve 3300X çıktığında 1600 AF indirime girerek daha da ucuzlayabilir.

Valla bu işe başlarken 4500 civarı bir bütçe koymuştum. Şimdiden 5200'leri gördü. Yani daha fazla zorlayamam. Fiyatları düşer çıktıktan sonra diye de beklemek istemiyorum. İkisinden birini alacağım. En son bir şeyi beklediğimde dolar 1 haftada 2'ye katlamıştı. Alıp geçmek istiyorum açıkcası.

Valla bu işe başlarken 4500 civarı bir bütçe koymuştum. Şimdiden 5200'leri gördü. Yani daha fazla zorlayamam. Fiyatları düşer çıktıktan sonra diye de beklemek istemiyorum. İkisinden birini alacağım. En son bir şeyi beklediğimde dolar 1 haftada 2'ye katlamıştı. Alıp geçmek istiyorum açıkcası.
En mantıklısı alıp geçmek aslında , düşününce aralarda olacak fps farkları 5 fps yi geçmez diye düşünüyorum o da elle tutulur ,hissedilir bi fark değil zaten fps takıntınız yoksa.
Bütçe işi malesef bütün seçenekleri daraltıyor yoksa herkes en iyi ayarlarda oynamak ister tabi.
1600af alın geçin ozaman bütçe ,düşünceler ve beklemeden edinmek adına en mantıklı o gibi duruyor şuan için.
Şimdiden hayırlı olsun diyelim.

1600 AF daha ucuz ama R3 3100 ile beraber B550 çipsetli bir anakart aldığında 4.nesil AMD işlemci takabileceksin. O yüzden artık 1600 AF almanın bir mantığı kalmadı. İlerde belki 4.nesil işlemciye geçersin daha iyi olur.

1.jpg

1600 AF daha ucuz ama 3100 ile beraber B550 çipsetli bir anakart aldığında 4.nesil AMD işlemci takabileceksin. O yüzden artık 1600 AF almanın bir mantığı kalmadı. İlerde belki 4.nesil işlemciye geçersin daha iyi olur.

Eki Görüntüle 565888
4. nesil apu sistemlerin haberi çıkmıştı açıkçası ekran kartı frekansları gayet tatminkardı. İlerde 4. nesil bi apu sistem toplanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı