Ryzen 3 3100 sistem oyunlarda her ayarda aynı FPS'yi almak

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle sistemim 1660 Super, Ryzen 3 3100, 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM. Bu sorun her oyunda olmuyor ama GTA 5'de olması canımı çok sıkıyor. V-Sync kapalı. Size en yüksek ve en düşük ayarlarda aynı mekandaki FPS'imi göstermek için ekran görüntülerimi atıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim çok gıcık bir şey. En düşük ayarlarda arabayla hızlı gidersem bile 60 FPS'in altına düşüyor. Cidden 2013 yılında çıkan GTA 5'i 1660 Super kaldıramıyor mu? Üstelik çözünürlüğüm 1080P bile değil 1280X1024. Durumlar bu şekilde.
Yüksek ayarlar.

gta yüksek ayarlar.png

Düşük ayarlar.

Gta düşük ayarlar.png

Hocam para kalmadı ya. Babama zor aldıttırdım PC'yi. Bundan sonra en fazla RAM alabilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dual Channel’ın o kadar artısı var ki:

Drop’ları engeller,
İşlemci performansını arttırır(dolaylı olarak)
İşlemci performansın arttığı için ekran kartın da daha fazla kare işler,
Dar boğaz‘ı ufak ölçüde azaltır,
Yüksek RAM isteyen oyunlarda önemli FPS kayıpları ve FPS droplarını engeller.

APU sistemlerde bazı oyunlar 70%’e varan hatta geçen FPS farklarına sebep olur.

Ve dahası.

Öncelikle sistemim 1660 Super, Ryzen 3 3100, 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM. Bu sorun her oyunda olmuyor ama GTA 5'de olması canımı çok sıkıyor. V-Sync kapalı. Size en yüksek ve en düşük ayarlarda aynı mekandaki FPS'imi göstermek için ekran görüntülerimi atıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim çok gıcık bir şey. En düşük ayarlarda arabayla hızlı gidersem bile 60 FPS'in altına düşüyor. Cidden 2013 yılında çıkan GTA 5'i 1660 Super kaldıramıyor mu? Üstelik çözünürlüğüm 1080P bile değil 1280X1024. durumlar bu şekilde.
Yüksek ayarlar.

Eki Görüntüle 778292

Düşük ayarlar.

Eki Görüntüle 778291

Cevap basit.
Çözünürlüğün 1280x1024 olduğun için işlemciyi çok zora sokuyor ve karttan tam performans alamıyorsun.
Ayarları Low'a çekince kart iyice tatil moduna giriyor yani epey darboğaz oluyor.
Yapman gereken şey 1920x1080P monitör almak.
Monitör alana kadar NVIDIA programı üzerinden DSR ile çözünürlüğü 2 veya 4K yapman.

Cevap basit.
Çözünürlüğün 1280x1024 olduğun için işlemciyi çok zora sokuyor ve karttan tam performans alamıyorsun.
Ayarları Low'a çekince kart iyice tatil moduna giriyor yani epey darboğaz oluyor.
Yapman gereken şey 1920x1080P monitör almak.
Monitör alana kadar NVIDIA programı üzerinden DSR ile çözünürlüğü 2 veya 4K yapman.

Ama 1920x1080 pencere modunda bile 60 FPS zor görüyorum. 4K yaparsam nasıl olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı