Ryzen 3 3100 sistemde oyunlar donuyor

YOBS

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar sistem de artık çoğu oyun 3 - 10 sn aralığında donmalar meydana geliyor bunun kaynağı nedir?

Sistemim;
GPU
: RX 580 8 GB.
CPU: Ryzen 3 3100.
RAM: G.Skill 2X 8 GB 3200 MHz.
SSD: Kingston sUV400S37240G.
HDD: Seagate Barracuda ST1000DM010 (GTA V burada kuruludur)

Not: Windows'un sunduğu RAM sağlık testini yaptım ve sorun tespit edilmedi. HD Tune ile de test yaptım herhangi bir sorun yok.

Sorun halen devam etmekte RAM'leri ve GPU'mu söküp taksam düzelir mi acaba? Çok can sıkıcı oldu durum. Örnek olarak bu resmi verebilirim genel olarak böyle oluyor ve 3 - 10 saniye aralığında donmalar yaşıyorum.

Sadece oyun içi mi oluyor yoksa siz masaüstünde iken de oluyor mu bu donmalar oluyorsa oyundaki ile masaüstündeki donma arasında süre farkı var mı?

Sadece oyun içi mi oluyor yoksa siz masaüstünde iken de oluyor mu bu donmalar oluyorsa oyundaki ile masaüstündeki donma arasında süre farkı var mı?
Masaüstünde donma söz konusu değil sadece oyun içi oluyor. GPU'yu çıkarıp taktıktan sonra bir şey olmadı daha düzeldi ama sizin de fikriniz varsa bu konu hakkında yazabilirsiniz.

Masaüstünde donma söz konusu değil sadece oyun içi oluyor. GPU'yu çıkarıp taktıktan sonra bir şey olmadı daha düzeldi ama sizin de fikriniz varsa bu konu hakkında yazabilirsiniz.

Yükte ısındığı için olabilir eğer masaüstünde donma yoksa çıkarıp takınca düzeldiyse bir ihtimal fana kablo falan takılmış olabilir ya da tozluysa temizlediyseniz ama olduysa problem yok güle güle kullanın.

Geri
Yukarı