Ryzen 3 3100 sistemde WattMan hatası

LegiOner

Kilopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar oyundayken görüntü gidiyor, mavi ekran veriyor ya da direk atıyor. Ama Radeon bildirimlerinde WattMan benzeri bir şey yazmıyor. Daha ne yapabilirim? Tavsiyelerini bekliyorum.

* Ekran kartı güncelledikten 4 gün sonra başıma geldi ilk defa, eski sürüme döndüm tekrardan recommended sürümü yükledim sonuç aynı.
* Dönüştürücü kullanıyorum ama o dönüştürücü ile 2 ay boyunca hiç sorun yaşamadım. Sistem 2 aylık.
* MHz düşürme benzeri bir şeyler okudum forumda, nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Sistem;
Ryzen 3 3100
8 GB RAM
120GB SSD
1TB HDD
500W 80+ PSU

DDU ile sürücüleri silip tekrar yüklemeyi deneyin. Olmaz ise undervolt yapmayı deneyin.

WattMan hataları yazılımsal ve donanımsal olabiliyor.
Sorun ekran kartın veya güç kaynağın.
Güç kaynağım Aldığım Aerocool Scar adlı kasayla beraber almıştım. Ekran kartı için yapabileceğim başka bişey var mıdır? yazılım tarafında.
DDU ile sürücüleri silip tekrar yüklemeyi deneyin. Olmaz ise undervolt yapmayı deneyin.

DDU ile 2 kere silip kurdum. Undervolt nasıl yapacağım?

Güç kaynağım Aldığım Aerocool Scar adlı kasayla beraber almıştım. Ekran kartı için yapabileceğim başka bişey var mıdır? yazılım tarafında.

DDU ile 2 kere silip kurdum. Undervolt nasıl yapacağım?
Hocam.
2 Ay önceye kadar WattMan alıyordum. 20.11.2 Sürümüne geçtiğim zaman hiç WattMan almamaya başladım.
Şu an 21.1.1 Kurulu hala WattMan almadım.
Bu iş biraz şans diye düşünüyorum. 1 Sene boyunca aldım ve sürücüleri güncelleyince birden olmamaya başladı. Garip bir durum.
Sana vereceğim öneri:
1611597562667.png

Core ve Memory Clock'u 50 düşürür müsün? Olmazsa -100 düşürün.

Hocam.
2 Ay önceye kadar WattMan alıyordum. 20.11.2 Sürümüne geçtiğim zaman hiç WattMan almamaya başladım.
Şu an 21.1.1 Kurulu hala WattMan almadım.
Bu iş biraz şans diye düşünüyorum. 1 Sene boyunca aldım ve sürücüleri güncelleyince birden olmamaya başladı. Garip bir durum.
Sana vereceğim öneri:
Eki Görüntüle 852573
Core ve Memory Clock'u 50 düşürür müsün? Olmazsa -100 düşürün.

Dediğiniz gibi Core Ve Memory'den 50 düşürdüm. Bende 20.11.2 sürümünü kullanıyorum 3 aydır bitmek bilmedi sorun, oyunlardan soğuttu. Geçen 1 ay olmadı düzeldi dedim ne güzel, tekrardan verdi. NVIDIA Ekran kartlarında bu tür sorun var mı?

Dediğiniz gibi Core Ve Memory'den 50 düşürdüm. Bende 20.11.2 sürümünü kullanıyorum 3 aydır bitmek bilmedi sorun, oyunlardan soğuttu. Geçen 1 ay olmadı düzeldi dedim ne güzel, tekrardan verdi. NVIDIA Ekran kartlarında bu tür sorun var mı?
Aldığınız her kartta sorun olabilir.
WattMan hatası NVİDİA değil AMD kartlara özel.

Geri
Yukarı