Ryzen 3 3200G overclock tavsiyesi

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim şöyle:
Ryzen 3 3200G
2x8GB DDR4 3200MHz CL16
Gigabyte X570 UD
Samsung 970 Evo 1TB
High Power Element BR 750W 80+ Bronze PSU
Dark Vega ARGB kasa

Bu sistemi ileride Ryzen 4000'e yükseltme ve RTX 3080 eklemek fakat beklerken de sıkılmamak için almıştım fakat Ryzen 3 3200G çok yavaş çalışıyor.
Far Cry 3 Ultra grafiklerde 1080P rahat kaldırır gözüküyordu sonuçta eski oyun 2012, fakat ben daha 2007 S. T. A. L. K. E. R. Call Of Pripyat'ta Ultra 1080P'de düşük FPS ile karşılaşıyorum RoboCraft Ultra bile açmıyor, 12-13 FPS.
Dual-Channel RAM var her şey güzel duruyor fakat sorun ne?
Windows 10 Pro 64-Bit
Hiç BIOS falan ya da overclock yapmadım stok fan var, hafif bir overclock yapabilir miyim?
Ve BIOS'tan performansımı artıracak ne yapabilirim? Kasada yeterince hava akışı var ekstra 2 fan taktırdım.
Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
APU sistem ile zaten hiç bir oyunu ULTRA'da oynayamazsın.720P orta veya 1080P en düşük ayarlarda işe yarar.Overclock bile yapsan çok bir şey bekleme.
Rocket league ultra 50-60FPS açıyor, CS:GO da açıyor öyle gözüküyor fakat bende neden 26-27FPS?
GT630-eski ekran kartım- bile CS:GO orta grafiklerde çok rahat bir şekilde oynatıyordu, o kadar eski ki.
XMP yi aktif edin. Biraz da iGPU frekansıyla oynayabilirsiniz.
Nereden bunları yapabilirim?

Bu arada arkadaşlar CS:GO en düşük grafiklerde 27-33FPS alıyorum ve ses heryerde bozulmuş olarak geliyor.
Bilgisayarı yeniden başlatın ve Delete tuşuna ardı ardına basın muhtemelen BIOS açılır. İşlemci frekansını 3.8 yapın. Voltajı 1.3 olarak ayarlayın. XMP açın. iGPU frekansını 1600 MHZ ayarların. Oyunlarda 1.5 kata yakın performans artışı elde edersiniz.
Dediğini yapacağım stok soğutucuda, umarım zarar gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı