Ryzen 3 3300X 1450 TL

Makaleler
41
Öncelikle bir indirim değil ancak bu işlemcinin piyasaya sıfır ve ikinci el olarak pek düşmediğini ele alırsak hali hazırda Ryzen 1. ve 2. nesil kullananlardan yükseltmek isteyenler için iyi bir seçenek olabilir. Malum 3600'ün bile sıfır fiyatları 2000 TL civarında gezerken uygun fiyatlı 3. nesil seçenekleri çok kısıtlı.

Zaten stokta yalnızca 1 adet bulunuyor, 2 yıl Türkiye garantili.

Kanka buna bir bak bence.

Bir zamanlar 900 TL idi...

@StrainGauGe 3500X 6/6 olduğu için SMT bulunmuyor ve oyunlarda 6 thread artık sınır konumunda. Oldukça dezavantajlı bir işlemci 3500X. Bu nedenle 4/8 ve 6/12 işlemcileri tercih etmek daha önemli.
Sınır konumunda dediğin işlemci taş patlasa 5 sene sonra iş görmemeye başlar ama birde böyle düşün.

Sınır konumunda dediğin işlemci taş patlasa 5 sene sonra iş görmemeye başlar ama bir de böyle düşün.

5 sene için çok iyimsersin şu anda bile 3500X'in oyunlarda işlemci kullanımı 3300X ve 3600'la kıyasla çok daha yüksek.

2070 Super ile bile %99 kullanıma vuruyor. Buradan 3 işlemcinin kullanım değerlerini kontrol edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3300X'in oyun performansı yanlış bilmiyorsam 3500X'ten daha iyi yalnız, ayrıca 3500X'e o kadar para vermek yerine 2.elden KGF'li 3600 almak çok daha mantıklı.
Ben satın alırken gene technopatta 3600 ile aynı güçte olduğunu söylemişlerdi.
5 sene için çok iyimsersin şu anda bile 3500X'in oyunlarda işlemci kullanımı 3300X ve 3600'la kıyasla çok daha yüksek.

2070 Super ile bile %99 kullanıma vuruyor. Buradan 3 işlemcinin kullanım değerlerini kontrol edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
AC valhalla , RDR 2 , CYPERPUNK 2077 gibi oyunları ultra ayarlarda oynadım ve daha bir problemle karşılaşmadım. :/
Neyse ben hafiften uzaklaşayım gülerek üzülerek dalga geçmeye başlandı. Demek ki yanlış biliyorum.

AC Valhalla , RDR 2 , CYPERPUNK 2077 gibi oyunları ultra ayarlarda oynadım ve daha bir problemle karşılaşmadım. :/

Kullandığın ekran kartına da bağlı tabii ki. 3500X güzel bir işlemci ben burada durumu açıklıyorum. 3300X/3500X/3600 çekirdek gücü olarak denk modeller yalnız 3500X'de multi-threading yok ve izlek sayısı aralarında en düşük olan. Bu da aynı ortamda diğerlerine kıyasla işlemcinin daha çok yüke girip ısınmasına, daha güçlü kartlarda darboğaz riskine yakalanmasına neden oluyor.

3 işlemciye de 1080P'de RTX 3090 takarsak yerlerde sürünürler o ayrı tabii ki.

Geri
Yukarı