Ryzen 3 4350G vs Ryzen 5 3400G

my last mistake

Hectopat
Arkadaşlar gerçekten çok sıkıldım, bütçede en fazla 3500 bu fiyata da ekran kartlı bir şey alamayacağım belli 2-3 ay sonra belki artık bir şeyler alabilirim.

Şu yüzden sordum? Ryzen 3'ün bu 4350G işlemcisi Ryzen 5'teki işlemciden iyi denmişti ya da öyle kaldı aklımda. Aklımdaki soru işaretini gidermek amacım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar gerçekten çok sıkıldım, bütçede en fazla 3500 bu fiyata da ekran kartlı bir şey alamayacağım belli 2-3 ay sonra belki artık bir şeyler alabilirim.

Şu yüzden sordum? Ryzen 3'ün bu 4350G işlemcisi Ryzen 5'teki işlemciden iyi denmişti ya da öyle kaldı aklımda. Aklımdaki soru işaretini gidermek amacım.

Ryzen 3 olanın anakartı B550M-H yaparsan daha iyi olur diğeri fiyatını haketmiyor.

Hocam toplasak da ne olacak ki 3500'e bir şey çıkmaz yani en fazla rx550'li kartlı olabiliyor.

Sağ ol hocam en azından gpu'lu bir sistem oluyor sizce Vga'dan daha performanslı olur mu ?
VGA dan daha performanslı olur mu derken? Anlamadım dediğini. Ama bu sistemin avantajı ekran kartını yükseltirken satıp eline para geçirtecek bir kartın oluyor. Ve apu işlemcilerden daha iyi bir işlemcin oluyor.

VGA dan daha performanslı olur mu derken? Anlamadım dediğini. Ama bu sistemin avantajı ekran kartını yükseltirken satıp eline para geçirtecek bir kartın oluyor. Ve apu işlemcilerden daha iyi bir işlemcin oluyor.

Hocam Ryzenler'de Vga 8 ya da 11 gibi kartlar oluyor ya. Kendi onboard kartları yani gerçekten de başarılı kartlar bence. Ondan sordum yani.

Hocam Ryzenler'de Vga 8 ya da 11 gibi kartlar oluyor ya. Kendi onboard kartları yani gerçekten de başarılı kartlar bence. Ondan sordum yani.
O dediğin VGA değil VEGA. Ayrıca Ryzen 5 3400G nin besleyebileceği üst sınır kart 1650 süper/RX5500XT 8GB. Ama İ3 10100f li sisteme RTX 2060 süper dahil kartları besler. Ayrıca ileride RX 550 yi satıp ek olarak eline para alırsın. VEGA 11 ile RX 550 neredeyse aynı. Ama VEGA 11 ile 2*8 3200MHz RAM kullanırsan yer yer 5-10 FPS geçebiliyor. Ama i3 10100f ve RX 550 4GB olan sistem daha kârlı.
@Chitoge Kirisaki neden üzgün attın?

Yeni konular

Geri
Yukarı