Ryzen 3100 ve RTX 2060 darboğaz yapar mı?

Bütçe
8500
Hiç sanmıyorum sorun yaratacağını. Yine çok bilenler yapmış yorumlarını.
Stok hızlarda dahi darboğaz yaşatmıyor. 4, 3 GHz' e OC yaparsınız yaklaşık olarak 1. 3 Voltajda. Soğutucu olarak arkadaş önermiş, o konuda bilgim yok. Stok soğutucu ile maksimum 4,2GHz kaldırıyor. Aksi taktirde full yükte 85' i geçiyor sıcaklık.
oc yaparım sorun değil soğutucu alarak kullanmak 3600 almaktan daha hesaplı tek sorum sisteme bi zarar vermez demi yada donma kasma olmaz

Hiç sanmıyorum sorun yaratacağını. Yine çok bilenler yapmış yorumlarını.
Stok hızlarda dahi darboğaz yaşatmıyor. 4, 3 GHz'e OC yaparsınız yaklaşık olarak 1. 3 voltajda. Soğutucu olarak arkadaş önermiş, o konuda bilgim yok. Stok soğutucu ile maksimum 4, 2GHz kaldırıyor. Aksi taktirde Full yükte 85'i geçiyor sıcaklık.

Aslında yüksek fiyatlarda Core Frozr'lar falan var lakin bu soğutucu düşük bütçede tam ideal.
OC yaparım sorun değil soğutucu alarak kullanmak 3600 almaktan daha hesaplı tek sorum sisteme bir zarar vermez değil mi ya da donma kasma olmaz.

Son kez söylüyorum.
X94 al ve 4.4GHz'e OC yap.
Donma-kasma yapması imkansız.

@Cihan66dgn Hocam bize inanmıyorsanız Youtube da test videoları izleyebilirsiniz. Ben RX 5600XT ile kullanıyorum henüz darboğaz yaşamadım ki 5600 XT biraz daha performanslı sizin karta göre.
Aslında yüksek fiyatlarda Core Frozr'lar falan var lakin bu soğutucu düşük bütçede tam ideal.
Ben de bir soğutucu alarak yüksek hızlara OC düşünüyorum. Sizin attığınız soğutucu biraz ilgimi çekti ve CFM değerleri vesaire baya iyi.
Ya bunu alırım ya da Snowman' dan X6 veya T6.

@Cihan66dgn Hocam bize inanmıyorsanız Youtube da test videoları izleyebilirsiniz. Ben RX 5600XT ile kullanıyorum henüz darboğaz yaşamadım ki 5600 XT biraz daha performanslı sizin karta göre.

Ben de bir soğutucu alarak yüksek hızlara OC düşünüyorum. Sizin attığınız soğutucu biraz ilgimi çekti ve CFM değerleri vesaire baya iyi.
Ya bunu alırım ya da Snowman' dan X6 veya T6.
estağfurullah hocam inanmamak değil sadece soruyum dedim çünkü herkes farklı bişey diyo kimi darboğaz yapar kimi hiç sorun olmaz diyo

Neden kimse 10100F önermemiş? Bu ikiliyi alın.

@Cihan66dgn hocam bize inanmıyorsanız YouTube'da test videoları izleyebilirsiniz. Ben RX 5600XT ile kullanıyorum henüz darboğaz yaşamadım ki 5600 XT biraz daha performanslı sizin karta göre.

Ben de bir soğutucu alarak yüksek hızlara OC düşünüyorum. Sizin attığınız soğutucu biraz ilgimi çekti ve CFM değerleri vesaire bayağı iyi.
Ya bunu alırım ya da Snowman'dan X6 veya t6.

Snowman hakkında pek bir fikrim yok lakin bu soğutucu da 92mm iki adet fan ve 4 adet bakır ısı borusu bulunuyor.
Fiyatına göre oldukça iyi bir soğutma performansına sahip.
Neden kimse 10100F önermemiş? Bu ikiliyi alın.

Çıktığını görmedim lakin hala 3100+S2H daha mantıklı geliyor.
180TL'ye ekstra bir fan alınıp 4.4GHz yapildiginda 10100F'i geçiyor.

Snowman hakkında pek bir fikrim yok lakin bu soğutucu da 92mm iki adet fan ve 4 adet bakır ısı borusu bulunuyor.
Fiyatına göre oldukça iyi bir soğutma performansına sahip.

Çıktığını görmedim lakin hala 3100+S2H daha mantıklı geliyor.
180TL'ye ekstra bir fan alınıp 4.4GHz yapildiginda 10100F'i geçiyor.
Yardımlarınız için sağolun hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı