Ryzen 3200G + RX570 sistemin performansı nasıl artırılır?

ceyhunyurt

Decapat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba çok iyi olmasa da bir sisteme sahibim, ama istediğim performansı alamıyorum. Tavsiyesi olacak var mı? Ekran kartı O.C yapmadım işlemciye de yapmadım. Sanırım ekran kartım ya da işlemcim tam yükte çalışmıyor, onu nasıl tam yükte çalıştırırım? Bir de monitörüm çözünürlük sekmesinde 1920x1080 var ama seçince ekran kararıyor. 75Hz 5MS en fazla 1440x900 çözünürlüğü seçiliyor. W10 Pro kullanıyorum, her şey orjiinal. Yapabiliceğim performans amaçlı şeyler nelerdir?

Ryzen 3200G.
ASUS Expedition RX570 O.C.
8 GB 3000MHz RAM.
Samsung 860Evo SSD.
WD 1TB HDD.
650W 80Plus PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci her zaman tam yükte çalışmaz, ihtiyaç olduğunda ağır bir iş yaptığınızda tam performans çalışır.
Bu 3200G'nin güç yönetimidir. Bir zararı olmaz, aksine yararı olur.

3200G driverini ve en son ekran kartı sürücünüzü yükleyin. Windows denetim masasında güç yönetiminden performans'a ayarlayın. OC falan uğraşacaksanız Ryzen Master'i yükleyin ama OC yapmanıza gerek yok, performansı normal ayarlarda da gayet iyi.

Monitör çözünürlüğü en fazla kaç ve monitör çözünürlük sekmesi derken monitörün içindeki çözünürlük sekmesini mi yoksa Windows'taki ayarı mı kastettiniz? Kablodan/porttan dolayı da olabilir, farklı bir kablo/portla deneme şansınız varsa deneyin. Ekran kararıyor derken ekran tamamen siyah mı oluyor parlaklık mı düşüyor?

Son düzenleme:
O işlemci her zaman tam yükte çalışmaz, ihtiyaç olduğunda ağır bir iş yaptığınızda tam performans çalışır.
Bu 3200G'nin güç yönetimidir. Bir zararı olmaz, aksine yararı olur.

3200G driverini ve en son ekran kartı sürücünüzü yükleyin. Windows denetim masasında güç yönetiminden performans'a ayarlayın. OC falan uğraşacaksanız Ryzen Master'i yükleyin ama OC yapmanıza gerek yok, performansı normal ayarlarda da gayet iyi.

Monitör çözünürlüğü en fazla kaç ve monitör çözünürlük sekmesi derken monitörün içindeki çözünürlük sekmesini mi yoksa Windows'taki ayarı mı kastettiniz? Kablodan/porttan dolayı da olabilir, farklı bir kablo/portla deneme şansınız varsa deneyin. Ekran kararıyor derken ekran tamamen siyah mı oluyor parlaklık mı düşüyor?

Merhaba istediğim performansı alamıyorum ekran kartı driveri 2020 sürümü deil bi önceki eski arayüz yenisinde fps iyice düşüyor ryzen master nasıl kullanırım ?

Belleklerin tek olduğu için performansın düşük kalıyor. APU bir işlemci kullandığın için dual (çift) kanal bellek kullanman lazım. Bu tek başına problemini çözmeye yeter mi bilmiyorum. Elindeki belleğin aynısından bir tane daha 8 GB eklersen aldığın FPS değerleri artacaktır.

Belleklerin tek olduğu için performansın düşük kalıyor. APU bir işlemci kullandığın için dual (çift) kanal bellek kullanman lazım. Bu tek başına problemini çözmeye yeter mi bilmiyorum. Elindeki belleğin aynısından bir tane daha 8 GB eklersen aldığın FPS değerleri artacaktır.
Tamamds bukadar farkeediceğini düşünmüyorum baya az çünki performans şuan yeni bir ram alamam donanımsal vs önerisi olan ??

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı