Ryzen 3200G sistem düşük FPS

valaquenta06

Femtopat
AMD Ryzen 3200G ve 8 GB RAM kullanıyorum. YouTube'da mesela CS:GO test videolarını izlediğimde FPS 100'ün altına düşmüyor. Ama bende 30 FPS.
Sorun nedir? Driver güncel.

Ağzınız alışmış değil mi, sürekli aynı şeyleri diyor herkes. 30 FPS normal değil tek kanal da olsa.

APU sistemde tek çift kanal farkı X2 FPS rahat gösteriyor maalesef ki. Hele de şöyle düşünün 8 GB bunu VRAM olarak ayırıyor ve üstüne oyun, Windows gibi şeyler de kullanılıyor. Bu yüzden normal.

AMD Ryzen 3200G ve 8 GB RAM kullanıyorum. YouTube'da mesela CS:GO test videolarını izlediğimde FPS 100'ün altına düşmüyor. Ama bende 30 FPS.

RAM kaç MHz de çalışıyor.

Daha yüksek FPS istiyorsanız bir 8 GB daha ekleyerek 2 2.5 katı FPS kazanabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hiçbir şey değişmedi ise sisteminizdeki parçalarda sıkıntı olabilir.
Hangi anakartı kullanıyorsanız BIOS güncellemesini yapın.
Her zaman son sürüm Windows 10 kullanın.
BIOS menüsünden "X.M.P" ayarını açıp RAM'ların Mhz değerlerini arttırın.
Tekrardan dediğim gibi, AMD'nin kendi sitesinden sürücülerinizi güncelleyin.
Sisteminiz 32 Bit ise 64 Bit yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı