Çözüldü Ryzen 3400G sistem LoL'de düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chagrined

Femtopat
Daha fazla  
RAM
corsair vengeance lpx 8x2 16 gb3000mhz
Ekran kartı
Sapphire Rx 6600
Anakart
Msı B450 Tomahawk Max
İşlemci
Ryzen 5 3400g
Elimde 3400G ve RX 6600 ikilisi var darboğaz yapıyor. Diğer oyunlarda hissedilmiyor ama League of Legends oyununda çokca hissediliyor. Hissedilmeyececk kadar OC yapmak istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Çözüm
Maalesef oynanamayacak kadar kötü ekran kartsız 3400G Vega 11 birimi ile oynarken bile daha iyiydi şu anda ekran kartı ile 80 FPS alıyorum FPS droplar donmalar takılmalar yaşıyorum. Sanki 80 değil de 45 FPS oynuyormuşum gibi.

Ayarları en yükseğe alıp bir de öyle deneyin, yükü ekran kartına atarsınız bu şekilde.
Sanırım bahsi geçen konu bu.

LoL zaten online oyun olduğu için ekran kartı değil işlemci ağırlıklıdır, yüksek FPS alıyorsanız bunu takmaya gerek yok. Valorant ve CS'de de bu böyledir.

Sanırım bahsi geçen konu bu.

LoL zaten Online oyun olduğu için ekran kartı değil işlemci ağırlıklıdır, yüksek FPS alıyorsanız bunu takmaya gerek yok. Valorant ve CS'de de bu böyledir.

Maalesef oynanamayacak kadar kötü ekran kartsız 3400G Vega 11 birimi ile oynarken bile daha iyiydi şu anda ekran kartı ile 80 FPS alıyorum FPS droplar donmalar takılmalar yaşıyorum. Sanki 80 değil de 45 FPS oynuyormuşum gibi.

Ayarları en yükseğe alıp bir de öyle deneyin, yükü ekran kartına atarsınız bu şekilde.

Çözüm
Geçmiş olsun, ileride işlemcinizi yükseltirseniz bunu yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Yakın bir ikili kullanıyorum ben de, 6600 XT ve 3600 var. Valorant'ta en düşük ayarlarda 250 300 görüyorum, 4.4GHz OC'den önce sanırım 200 FPS civarıydı şimdi hatırlamıyorum pek.

Bir durum olursa yardım ederim yine.

Yakın bir ikili kullanıyorum ben de, 6600 XT ve 3600 var. Valorant'ta en düşük ayarlarda 250 300 görüyorum, 4.4GHz OC'den önce sanırım 200 FPS civarıydı şimdi hatırlamıyorum pek.

Bir durum olursa yardım ederim yine.

Yardımınız için çok teşekkür ederim iyi forumlar diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı