Ryzen 3500X boşta yüksek frekans çalışma

Emrullah44

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle bunun sorun olup olmadığını bilmiyorum , sürekli değişken frekanslardansa sabit ve en yüksek frekans belki daha stabil oluyordur.
Ancak İşlemci kullanımı %0'larda iken bile voltaj (>1.4) dolayısıyla frekans en yüksekte (>3.59)
Güç ayarlarında AMD Ryzen Balanced seçili ( Güç tasarrufu/Dengeli Hepsini denedim sonuç aynı)

Aşağıdaki konuya göz at. Çoğu program Ryzen işlemcilerin uyku durumundaki verilerini yanlış ölçüyor.

OC yaptığında tek çekirdek ve çift isteyen durumlarda işlemcin maksimum hızına çıkar. Oyunlarda çekirdekler arası kullanım farklılaşır bu durumda maksimum hıza çıkmaz işlemci. AMD ve Intel işlemcilerde Turbo Boost hızı da tek ve iki çekirdek kullanımı için geçerlidir, tüm çekirdekler devreye girdiğinde Turbo Boost maksimum hıza çıkmaz. Oyunlar için işlemci hızında anormallik yok. Boştayken arka planda fazla uygulama falan açık değilse işlemci stok frekansının bile daha altına düşer hız olarak.

Aşağıdaki konuya göz at. Çoğu program Ryzen işlemcilerin uyku durumundaki verilerini yanlış ölçüyor.

Teşekkür ederim, bu konuyu daha önce görmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı