Ryzen 3500X overclock nasıl yapılır?

anilyucell

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Yeni sistem topladım 1 hafta kadar oldu.
Ryzen5 3500X.
Gigabyte B450M S2H.
Corsair 16 GB(8x2)
ASUS 1660 Super.

İşlemcinin anlık fan ayarının yükseltip çok fazla ses çıkmasından oldukça rahatsızım. Amacım overclock yapmak değil stabil bir şekilde sistemi çalıştırmak. 4GHz veya 4.1 GHz sabit voltajla çalıştırmak istiyorum. Fakat Ryzen Master üzerinden 4GHz'e 1.25V verdim BIOS üzerinden oto Boost'u kapattım. Prime95 testinde error hatası alıyorum konu hakkında desteklerinizi rica edeceğim..

Direk BIOS'tan fan ayarını yapsanız manuel olarak daha pratik olmaz mı?
Kaç derece yüzde kaç çalışacağını ayarlayabilirsiniz.

Merhabalar;
Yeni sistem topladım 1 hafta kadar oldu.
Ryzen5 3500X.
Gigabyte B450M S2H.
Corsair 16 GB(8x2)
ASUS 1660 Super.

İşlemcinin anlık fan ayarının yükseltip çok fazla ses çıkmasından oldukça rahatsızım. Amacım overclock yapmak değil stabil bir şekilde sistemi çalıştırmak. 4GHz veya 4.1 GHz sabit voltajla çalıştırmak istiyorum. Fakat Ryzen Master üzerinden 4GHz'e 1.25V verdim BIOS üzerinden oto Boost'u kapattım. Prime95 testinde error hatası alıyorum konu hakkında desteklerinizi rica edeceğim..
Bende aynı işlemci anakartı kullanıyorum BIOS üzerinden CPB kapatınca sorunum çözüldü.

Anladım hocam benim için bu performans yeterli oluyor çok stabil çalışıyor ondan önerdim :) oyunlarda 50 dereceyi geçmiyor kolay kolay.Takipteyim konuyu daha güzel bir ayar bulursanız bildirin :D
Evet stabil çalışıyor fakat işlemcinin performasını alamıyoruz ve araştırmalarıma göre fazla voltaj veriyor oto da olduğu için. Stabil ve ideal ayarları bilen ve bu konuda tecrübesi olan arkadaşlarımızdan desteklerini bekliyorum
Direk BIOS'tan fan ayarını yapsanız manuel olarak daha pratik olmaz mı?
Kaç derece yüzde kaç çalışacağını ayarlayabilirsiniz.
bios üzerinden fan ayarını nasıl yapacagım destek olur musunuz
Ryzen Master üzerinden 4.0 1.25V ayarlıyorum sonrasında Prime95 testini çalıştırdığım da çekirdekler durmaya başlıyor worked stopped hatasi alıyorum acaba başka bir yerden bir ayar yapmama gerek var m

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı