Ryzen 3600 80 dereceye kadar çıkıyor

R5 3600 için 3000 TL'lik bir soğutucuya gerek yok. İleride 5800X3D falan kullanmayacaksanız bu tür bütçelere çıkmaya gerek dahi yok. Kasanızı belirtin makul bir şeyler önerelim.
Power Boost VK-P1900B kullanıyorum. Isıyı ciddi oranda düşürebilecek performanslı bir şeyler önerirseniz çok sevinirim.

Bütçesi önemli değil, uçuk kaçık fiyat olmasın yeterli. Bir de bu soğutucuyu alırsam ne kadar düşürür sıcaklığı? Şu an oyun oynuyorum ve işlemci 91 derece.

İyi bir sıvı soğutucu tahminimce 45 - 65 derece arası tutar diye düşünüyorum ayrıca oyunda işlemci kullanımız yüzde kaçlarda MSI MAG CoreLiquid 240R V2 İşlemci Soğutucu MSI MAG Coreliquid P240 İşlemci Soğutucu Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 İşlemci Soğutucu üst tarafta 240 mm desteği var galiba kasanızın öndeki fanları söküp 360 mm takmak yerine üst tarafa 240 mm takmak daha mantıklı.

Son düzenleme:
Bu fanlar sıvı soğutmayla aynı etkiyi gösteriyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu incelemede bulunan ID-Cooling 224-XT ile aynı ürün. Performansına bakarsanız 240 mm'lik soğutucularla benzer şekilde çalıştığını görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı