Ryzen 3600 işlemcinin pinleri yamuldu

Pinle onun bir alakası yok dostum. Eğer pinlerde bir yamukluk durumu olursa, bilgisayar start vermez zaten. (Verse de hata ile karşılaşırsın.) Hata ile karşılaşırsın. Fazla strese girme. Halledip, yollarlar :) .

Pinle onun bir alakası yok dostum. Eğer pinlerde bir yamukluk durumu olursa, bilgisayar start vermez zaten. (Verse de hata ile karşılaşırsın.) Hata ile karşılaşırsın. Fazla strese girme. Halledip, yollarlar :) .
Teşekkürler, takıntılıyım biraz bi de o kadar para verip upgrade yapıyorum böyle bi sorun olunca korkuyor insan ister istemez

Kesin ve sorunsuz bi şekilde düzeltip test edip gönderirlerse ben ona da razıyım. Test ederler heralde tüm çekirdekler sorunsuz çalışıyor mu falan diye ?
O konuda bir şey olmaz dostum rahat ol. İşlemci gereken işlemleri yapmaya devam eder zaten. Genelde en dıştaki pin ler VSS(voltaj,topraklama) görevi görüyor. Yani o pin ler kopuk olsa bile çalışmaya devam eden işlemciler var.

Ben zamanında bilgisayarıma extra fan aldım bağladım anakart ile işlemci yi yakmistim vatan a götürdüm OEM de çalışan arkadaş bana dediki sadece işlemci fanini söktüm işlemciyle beraber geldi montajında ben yapmıştım dedim öyle bir durum olsa yamulmazmiydi evet dedi yamulmada yoktu ama garantiye göndermek için uğraştırdı bende direndim 3. Gün arandım iade değişim talebiniz geldi işlem yapabilirsiniz diye sonra sıfırını almıştım sorun olacağını hiç zannetmiyorum garanti bile hemen bu tür şeylerde değişim veriyor genelde içinizi ferah tutun şimdiden hayırlı olsun diyelim😉

İslemciyi servise göndermemişler. Vatandaki teknisyen pinleri düzeltip sistemde test etmiş. Macun falan sürülmüştü işlemciye. Ben de teslim alıp pinlere baktım düzelmis eğri olanlar. Anakartıma da taktırdım hazır ordayken. Servise gitmemesi çok iyi oldu. Teşekkürler herkese işlemcime sağ salim kavuştum.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Kendim düzelttim ancak sisteme takmaya korkuyorum. Ürünü Vatan dan almadım ancak oraya götürsem ücretiyle yardımcı olurlar mı acaba işlemcin çöp oldu diyenler var çok üzülüyorum?

Geri
Yukarı