Ryzen 3600X vs Ryzen 3700X

Bütçe
8500
Bütçe varsa Ryzen 7 3700X kesinlikle, çekirdek izlek sayısı ve artıdan fazla fan daha iyi olacak.
Eğer bütçe yoksa R5 3600X al geç kardeşim.

@Silinen üye Prism yeterli. 4.3-4.4 GHz 3000 serisi için iyi sayılsa da 4.6'ları görenler olunca pek hoş gözükmüyor. Amaç oyunsa o kadar sıkmaya da gerek yok gerçi.
Evet oyun için, zaten normalde 3600X düşünüyordum ama ileriye dönük olsun diye 3700X ve X570 yaptım. 4.6’ları bütün çekirdeklerde mi görüyorlar yoksa tek çekirdek mi?
Bütçe varsa Ryzen 7 3700X kesinlikle, çekirdek izlek sayısı ve artıdan fazla fan daha iyi olacak.
Eğer bütçe yoksa R5 3600X al geç kardeşim.
bütçeye göre kafamdaki son sistemi yukarıda belirttim.
Almışken RAM’leri 3600MHz almanızı öneririm, çok stabil çalışıyorlar 3000 serisi ile.
ona bütçem yok malesef. İhtiyaç duyarsam kendim overclocklarım ilerde.

65W TDP değerine sahip R5 2600 işlemcimi wraith stealth soğutucuyla 4.0 GHz gibi değerlere çıkabildim. Siz aynı TDP değerine sahip bir işlemciyi Prism soğutucu ile kullanacaksınız. Bence çok aşırıya kaçmadıkça OC yapabilirsin. Prism soğutucu "orta seviye" bir kule tipi soğutma ile benzer bir soğutmaya sahip.

65W TDP değerine sahip R5 2600 işlemcimi wraith stealth soğutucuyla 4.0 GHz gibi değerlere çıkabildim. Siz aynı TDP değerine sahip bir işlemciyi Prism soğutucu ile kullanacaksınız. Bence çok aşırıya kaçmadıkça OC yapabilirsin. Prism soğutucu "orta seviye" bir kule tipi soğutma ile benzer bir soğutmaya sahip.
Aradaki çekirdek farkı etkiler bence OC durumunu ama yettiği kadar ilerde sıvı soğutma almayı düşünüyorum zaten. Evde 150W’lık bir kule soğutucu var ama kule soğutucuları estetik olarak beğenmiyorum. Prism hoşuma gidiyor tabi orası ayrı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı