Ryzen 3700X + RTX 2070 Super CoD Warzone dusuk FPS

Wifeblack

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 3700X.
ASUS Dual RTX 2070 Super.
XPG D60G 3200MHz RAM.
B450 S2H (bunun hakkinda yazmayin lutfen en kisa zamanda degistirilecek)

Boyle bir sistemim var ancak CoD Warzone'de Low ayarlarda 95 115 arasi FPS aliyorum. Cok sacma, amacim 144 FPS'nin ustunde oynamak. Gorsel mevcut sizce sorun nedir?

Dosya Ekleri

• C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    C​a​l​l​ ​o​f​ ​D​u​t​y​®​_​ ​M​o​d​e​r​n​ ​W​a​r​f​a​r​e​®​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​...png
    1,2 MB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ayarlarda bir problem göremedim muhtemelemen bakmışsıdır ama Windows'tan güç yönetimi ayarlarına baktınız mı? Buna ek olarak arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklı bir FPS düşüklüğü olabilir mi?

Güç yönetımı yuksek performansda arkada calisan herhangi bir uygulama yok.
Ekran kartını %95 çalışması iyi bir şey. Darboğaz mı oluyor tam anlam veremedim.

Bende anlayamadim cok garip bir durumla karsi karsiyayim.

Ayarları yükseğe çekersen yük ekran kartına biner bence ayarları Full'e.
YouTube'dan RTX 2080 FPS değerlerine bak(işlemcileriniz yakın olsun) ona göre yönlendireceğim.

Ayarları yükseğe çekersen yük ekran kartına biner bence ayarları Full'e.
YouTube'dan RTX 2080 FPS değerlerine bak(işlemcileriniz yakın olsun) ona göre yönlendireceğim.

Hocam oncekı mesajlara bakmadıysanız aynı ıslemcı aynı ekran kartı olan vıdeo attım ve Ultra'ya aldıgımda aynı FPS'lerı almakdayım.

Bu oyunun nedense yüksek FPS vermediğini düşünüyorum ben. Youtube'da izledim az önce Rtx 3090'la düşük ayarda 200 FPS alıyor adam. Hakeza drdisrespect izliyorsanız eğer onda fa rtx 3090 var çoğu zaman 120-140 FPS'de geziyor. Yani biraz acayip bu konularda mesela oyunda tek bir harita var ama 90 GB boyutu var oyunun. Ne var 90 GB'lik bu oyunda?

Hocam bayağı bir video izledim fakat dediğiniz gibi ortalama 140 FPS civarı vermesi lazım, sorunun kaynağını bulamadım fakat araştırıyorum eğer bir ipucu yakalarsam haber vereceğim.

Bu oyunun nedense yüksek FPS vermediğini düşünüyorum ben. YouTube'da izledim az önce RTX 3090'la düşük ayarda 200 FPS alıyor adam. Hakeza drdisrespect izliyorsanız eğer onda fa RTX 3090 var çoğu zaman 120-140 FPS'de geziyor. Yani biraz acayip bu konularda mesela oyunda tek bir harita var ama 90 GB boyutu var oyunun. Ne var 90 GB'lik bu oyunda?

İlgilenmeniz yeter hepibize teşekkür ederim bundan önceki RX 5700XT Ryzen 3600 ile 160 170 FPS alıyordum cidden çok tuaf 😂😂
Sorunu cozemedım sızce yenı konu acmalı mıyım?

Ryzen 3700X.
ASUS Dual RTX 2070 Super.
XPG D60G 3200MHz RAM.
B450 S2H (bunun hakkinda yazmayin lutfen en kisa zamanda degistirilecek)

Boyle bir sistemim var ancak CoD Warzone'de Low ayarlarda 95 115 arasi FPS aliyorum. Cok sacma, amacim 144 FPS'nin ustunde oynamak. Gorsel mevcut sizce sorun nedir?
Warzone'dan bağımsız olarak bir şey söylemek istiyorum. Ben de RTX 2060 SUPER kullanıyorum. Battlefield 5 oynarken izlediğim testlere göre çok daha düşük değerler alıyordum. Ne yaptıysam çözemedim. Sonra ayarlarda "Future Frame Rendering" diye bir şey gördüm. HDR kapatıp FFR açınca sorunum düzeldi. DX12 ile ilgili değişik ayarlar varsa onları kurcalamayı deneyebilirsin. Yeni şeyleri bazen çok iyi optimize edemiyorlar ya da tam tersine performansını gözle görülür şekilde artırabiliyor.

Warzone'dan bağımsız olarak bir şey söylemek istiyorum. Ben de RTX 2060 Super kullanıyorum. Battlefield 5 oynarken izlediğim testlere göre çok daha düşük değerler alıyordum. Ne yaptıysam çözemedim. Sonra ayarlarda "future frame rendering" diye bir şey gördüm. HDR kapatıp ffr açınca sorunum düzeldi. DX12 ile ilgili değişik ayarlar varsa onları kurcalamayı deneyebilirsin. Yeni şeyleri bazen çok iyi optimize edemiyorlar ya da tam tersine performansını gözle görülür şekilde artırabiliyor.

HDR kapalı ffr yi nereden actın bilgilendirir misin?

HDR kapalı ffr yi nereden actın bilgilendirir misin?
Bakmadan söylemiştim ama Warzone ayarlarına bakınca zaten olmadığını fark ettim. Nvidia reflex low latency belki sıkıntı çıkarıyordur. Dediğim gibi yeni içerikler geldikçe bazılarını düzgün optimize edemiyorlar. Onu kapatarak tekrar denedin mi?

Geri
Yukarı