Ryzen 3700X sistemi ekran kartı olmadan ne kadara satmalıyım?

fthkynr

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz 32MB AM4 (65W)

ASUS Prime B450M-K AM4 DDR4 ses glan DVI/VGA SATA3 USB3.1 mATX.

16 GB (2x8GB) DDR4 3000 MHz Corsair Vengeance RGB Pro C15 (CMW16GX4M2C3000C15)

Seagate Barracuda 1 TB 7200RPM SATA3 64MB 210MB/S 55TB/Y desktop (ST1000DM010)

Toshiba OCZ TR200 480 GB 2.5" SATA3 SSD 555/540 (THN-TR20Z4800U8)

INNO3D RTX2080 Super Twin X2 OC 8 GB 256Bit GDDR6.

Aerocool tor Pro 600W 80+ Bronze 4 X adreslenebilir RGB fanlı güçlendirilmiş camlı USB 3.0 Full Tower

Sistem bu sekilde ekran kartını veremeyeceğim yüksek fiyata alan olmuyor onu elimde tutup 5 sene sonrada üstüne PC toplasam olmaz değil sizce kac TL eder?

Ürünlerinin piyasda sıfır değerlerini kalem kalem hesapla örneğin işlemcin sıfırı 2400 lira sendeki üründe 1 yıllık bir ürünse işlemcini yaklaşık 1800 liradan satabilirsin. Diğer ürünleri de bu şekilde hesaplayabilirsin.
2.elde ürünlerinin ne kedar yeni oldğunuda hesaba katarak yuzde 25'lik bir yıpranma payı kesinti ile yaklaşık tutarda satış değerlerini bulabilirsin.

Ürünlerinin piyasda sıfır değerlerini kalem kalem hesapla örneğin işlemcin sıfırı 2400 lira sendeki üründe 1 yıllık bir ürünse işlemcini yaklaşık 1800 liradan satabilirsin. Diğer ürünleri de bu şekilde hesaplayabilirsin.
2.elde ürünlerinin ne kedar yeni oldğunuda hesaba katarak yuzde 25'lik bir yıpranma payı kesinti ile yaklaşık tutarda satış değerlerini bulabilirsin.

Kkesinliklekatılmıyorum. Piyasa değerine göre değil alım fiyatına göre satılmalı 2. el piyasası. Ama bu arkadaşımız da muhtemelen işine geleceği için piyasa değerine bakacaktır.

Kkesinliklekatılmıyorum. Piyasa değerine göre değil alım fiyatına göre satılmalı 2. el piyasası. Ama bu arkadaşımız da muhtemelen işine geleceği için piyasa değerine bakacaktır.
Alım fiyatına göre satmak kadar saçma bir fikir hayatımda duymadım. Dövizle fiyatlandırılan ve dövizin her gün değiştiği bir ülkede böyle bir şey mümkün mü? Ki bir de öyle olması gerektiğini iddia ediyorsunuz. İktisat konusunda hiçbir fikriniz yok zannediyorum. İşine geldiği için değil, reel değeri güncel fiyat olduğu için güncel fiyata göre belirlenir. Bu tartışılacak bir konu da değildir. Dolar bazında hala aynı fiyata satılıyor ürün.

Aynı ürünü 1 ay önce 10 liraya alan 10 liradan değerlendirecek 1 gün önce 15 liraya alan 15 liradan mı değerlendirecek nasıl olacak o iş 2 side aynı ürün.

Arkadaşın şuanki dolar kurundan haberi yok sanırım :) şuan en kötü 2100 tl den gidiyor.

Son düzenleme:
Gayet de haberim var. Lâkin siz bu parçaları alırken bilgisayar parçası olarak alıp satarken yatırım olarak sattığınız için böyle söylüyorum. 2. el zaten dolar kuru yüksek olduğu için tercih ediliyor. Piyasa fiyatlarına göre şekil almamalı.

Gayet de haberim var. Lâkin siz bu parçaları alırken bilgisayar parçası olarak alıp satarken yatırım olarak sattığınız için böyle söylüyorum. 2. el zaten dolar kuru yüksek olduğu için tercih ediliyor. Piyasa fiyatlarına göre şekil almamalı.

Size söylemedim ki ben üzerinize niye alındınız :) 1800 eder diyen arkadaşa hitaben yazmıştım.

Geri
Yukarı