Ryzen 5 1400 İşlemci Sıcaklığının Artması Sorunu

AllyCaptain

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Son 2 gündür bir problem yaşıyorum. Yaşadığım problem; normalde boşta 30-35 derece civarı seyreden işlemcinin şu anda 40-60 arası gidip gelmesi. Bunun yanında işlemcinin tek seferde 8 derece kadar oynaması problemi var. 40 dereceden bir anda 49'lara kadar çıkıyor. Oyuna girdiğimde işlemci 70 derecelere kadar çıktı bu sebeple birkaç gündür de oyun oynamıyorum.
•İşlemci : Ryzen 5 1400

Bu konuda ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ? Ben termal macun siparişi verdim, temizliğini yapacağım bilgisayarın ve macunu yenileyeceğim. Soğutucu olarak da işlemcinin stok fanını kullanıyorum. Değiştirmem pek bir fayda eder mi ? Sizin fikirleriniz neler ?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bende de bir kaç kez ani yükselme gördüm (dediğiniz gibi 8 dereceye kadar sonra aniden düşüyor) ama boşta 45'ten yukarısını görmedim belki fanınız tam oturmamıştır. Bir de macun değiştirmek için yeterli yükseklikte derece gözlemlemediyseniz yapmayın bence biraz daha zaman geçmesini bekleyin sıcaklıklar bana çok normal geldi

Valla bende de bir kaç kez ani yükselme gördüm (dediğiniz gibi 8 dereceye kadar sonra aniden düşüyor) ama boşta 45'ten yukarısını görmedim belki fanınız tam oturmamıştır. Bir de macun değiştirmek için yeterli yükseklikte derece gözlemlemediyseniz yapmayın bence biraz daha zaman geçmesini bekleyin sıcaklıklar bana çok normal geldi
Aslında resimdeki biraz şansa denk geldi. Oyundan çıktım aradan 1.5 saat geçti. Ancak işlemci hala 46-56 arası geziyor :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı