Çözüldü Ryzen 5 1400 Oyunda 1759 MHz'den Yukarı Çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 3 yıldır bu işlemciyi kullanıyorum ancak hiç dikkat etmemiştim şu an yeni fark ettim. Oyunda MSI Afterburner açık bir şekilde oynarken CPU Frequency kısmına baktığımda en fazla 1759 MHz olduğunu gördüm. Oysa ki işlemcinin hızı 3.2 GHz yani 3200 MHz. Sadece Chrome açıkken bile görev yöneticisinden baktığımda 3.0 GHz'in üstünde görünüyor hep. Ben mi yanlış yere bakıyorum acaba MSI Afterburner'da? Bu baktığım şey başka bir şey mi acaba?

Ekran Görüntüsü (44).png

Şu da MSI Afterburner'da seçili olan ayar:
Ekran görüntüsü 2020-09-30 213714.png

Çözüm
1601491953674.png

1601491979098.png

1601491978947.png

1601492011578.png

Yaparsanız olacak yüksek ihtimal.
Selamlar, sorununuz düzeldiyse çözümü en iyi çözüm işaretlemeniz gerekiyor. Böylece diğer arkadaşlarda nasibini alabilir. Bir de oyunun adı nedir ?
@Countless Skies
Yeşil görünüyor. Yeşil kısımları da ekran kartı ile alâkalı eğer değiştirmediyseniz. Muhtemelen GPU yerine CPU yazmışsınızdır yanlışlıkla.

2. ekran görüntüsünü sonradan eklediniz sanırım. O ekran kartının frekansını belirten seçenek. İşlemciyle alâkalı olanı aşağılarda bulabilirsiniz.

MSI Afterburner'da izleme bölümünde işlemci hızı yazan kısmın adını değiştirip mi CPU Freq. yaptınız yoksa CPU'yu mu seçtiniz? Aynı şey bende de olmuştu kontrol ettiğimde farkettim ki ekran kartı çekirdek hızına CPU Freq yazmışım :D.

MSI Afterburner'da izleme bölümünde işlemci hızı yazan kısmın adını değiştirip mi CPU Freq. yaptınız yoksa CPU'yu mu seçtiniz? Aynı şey bende de olmuştu kontrol ettiğimde farkettim ki ekran kartı çekirdek hızına CPU Freq yazmışım :D.
Yeşil görünüyor. Yeşil kısımları da ekran kartı ile alâkalı eğer değiştirmediyseniz. Muhtemelen GPU yerine CPU yazmışsınızdır yanlışlıkla.

2. ekran görüntüsünü sonradan eklediniz sanırım. O ekran kartının frekansını belirten seçenek. İşlemciyle alâkalı olanı aşağılarda bulabilirsiniz.
Seçtiğim kısmı görsel olarak ekledim konuya.

Sizin için CPU Clock'u seçip oyuna girdim. Böyle oluyor.Eki Görüntüle 686402

Tamamdır deniyorum şimdi teşekkürler. Evet dediğiniz gibi sanırım benim baktığım yer ekran kartıyla alakalı ancak MSI Afterburner'da işlemci hızı olarak yazınca ben öyle sandım :D
Bu arada değerlerin yan yana görünmesini nasıl ayarlıyoruz? Bende alt alta görünüyor aynı bileşenle ilgili değerler.

Geri
Yukarı