Ryzen 5 1500X Prime 95 Testi 3. Çekirdekte Hata

YusufYavuz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Görüldüğü üzere sadece 3. çekirdekte hata aldım ancak sebebini çözemedim. Bu sorun OC öncesi de vardı şimdi sabit voltaj -1.22- ve 3.65GHz hıza aşırttım ancak bir şey değişmedi. Problem nedir?

wr3.PNG
wt.PNG

Voltaj yeterli gelmezse 1-2 çekirdek durur ya da mavi ekran alırsınız. Voltaj yükseltmeniz lazım.
Şöyle bir sıkıntı oluyor o zamanda bilgisayar durduk yere kitlenebiliyor. Mesela yeni açılmışken bir program açtığımda. Ayrıca 4. çekirdek de hata verdi. Son olarak Override mode mu kullanayım Offset mode mu?

Şöyle bir sıkıntı oluyor o zamanda bilgisayar durduk yere kitlenebiliyor. Mesela yeni açılmışken bir program açtığımda. Ayrıca 4. çekirdek de hata verdi. Son olarak Override mode mu kullanayım Offset mode mu?
Benim bildiğim bu hatanın 2 nedeni var. 1. voltaj diğeri de RAM'lerde sorun olması. Kilitleniyorsa RAM'lerde sorun olabilir, tek tek deneyin RAM'leri.
Offset kullanabilirsiniz ama voltajı kontrol edin. Çok az üstüne çıkması lazım, yani 1.3V verdiniz diyelim en fazla 1.320 falan olması lazım (bu bile fazla)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı