Ryzen 5 1500X sistemde Live kernel hatası nasıl düzeltilir?

Aserd

Hectopat
Makaleler
1
Yer
North buganda
Daha fazla  
Ek Açıklama 2021-05-13 212800.png

Uzun zamandır böyle bir problemle karşı karşıyayım, nasıl çözebilirim?

BIOS güncel, driverları silip birçok kez tekrar kurdum.

Sistem:
  • ASUS ROG STRIX 1050 Ti 4 GB.
  • AMD Ryzen 5 1500X 3.5GHz.
  • ASUS Prime B350mk.
  • WD 3.5 1TB Caviar Blue HDD.
  • BX500 240 GB SSD.
  • Kingston 8 GB hyperxfury Black DDR4 2400MHz.
  • MSI MAG Forge 100M kasa.
  • ASUS 21.5 VP228H 1ms Full HD HDMI.
  • Cooler Master MWE 650W +80.
  • ASUS STRIX GTX 1050 Ti.

Ekran kartı sürücüsü kaynaklı gözüküyor. Ekran kartında OC varsa kapatıp deneyin. Daha önce DDU ile sürücüyü kaldırma işlemi yapmadıysanız, yapıp deneyin.
Olay günlüğünü temizleyin. DISM aracını kullanıp hataları onarmaya çalışın.

Ekran kartı sürücüsü kaynaklı gözüküyor. Ekran kartında OC varsa kapatıp deneyin. Daha önce DDU ile sürücüyü kaldırma işlemi yapmadıysanız, yapıp deneyin.
Olay günlüğünü temizleyin. DISM aracını kullanıp hataları onarmaya çalışın.

DDU ile silip kurdum ama çözülmedi, diğer seçenekleri de uyguladım.Öncekine oranla bir süre daha fazla oynayabildim.

Son düzenleme:
Temiz kurulum yapıp deneyin. Ekran kartında donanımsal bir arıza da olabilir.

Anladım hocam. Olay görüntüleyici ekran kartını işaret ediyor. GTX 1050 Tİ, Pascal mimarili. Başka hata gözükmüyor. Dediğim gibi donanımsal da olabilir.

Anladım hocam. Olay görüntüleyici ekran kartını işaret ediyor. GTX 1050 Tİ, Pascal mimarili. Başka hata gözükmüyor. Dediğim gibi donanımsal da olabilir.
Üç yıldır uğraşıyorum valla bu sorunla. Altta fazladan Watchdog adında bir uygulama vardı sorun kısmında.

Buldum.
Ek Açıklama 2021-05-16 120518.png

Dediğiniz uygulama hatayı tespit edenler olabilir. Dediğiniz gibi 3 yıl sürmesi ilginç. Ekran kartı VBIOS'u da sıkıntılı olabilir.

Normalde çok fazla güncellenen bir şey değil. Şahsen, hiç yapmadım. Ekran kartının BIOS'u diyebiliriz. Bu işlemin dikkatli yapılması gerekir. Ekran kartı kullanılmaz hale de gelebilir. Sizdeki farklı bir durum da olabilir. Bakılması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı