Ryzen 5 1500X sisteme RAM önerisi

Oziii

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen sistem topladım ama RAM seçimini hala yapamadım.
  • Asus B350M-A 3200 MHz
  • WD 1 TB 7200RPM harddisk
  • Asus GTX 1060 6GB
  • Corsair Spec 01 600 PSU kasa
  • Ryzen 1500X
Şimdi arkadaşlar RAM olarak G.Skill RipjwasV kırmızı RAM aldım ama bu RAM intel ile uyumluymuş. Geri iade edip Kingston Predator 3000 MHz RAM almayı düşünüyorum.
Sizce ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
GSKILL o modeli Ryzen sistemlerde sıkıntılı 2133 MHz üzerine çıkmıyor. Anakartın sitesinden uyumlu belleklere bakıp alırsan yüksek frekanslara rahatlıkla çıkarsın.

İkisi de üzmez. G.Skill alabilirsin. 2133 MHz üstüne çıkmama gibi bir problem artık yok. BIOS güncellemeleriyle bu sorun çözüldü. (Bazı MSI anakartlarda durum hala çözülebilmiş değil.)

GSKILL modelini kullanıyorum, gayet memnunum. Alabilirsiniz.
Memnun olman önemli değil düzgün çalışması önemli. İki arkadaşım dinlemedi beni dik kafalılık yaptı şu anda 2133 üzerine çıkamıyorlar her şeyi denedik. GSKILL Ripjaws almayın Ryzen için.

Arkadaşların MSI anakart kullanıyorsa ondan olmuş olabilir. Sizde çalışmıyor diye malı kötülemenize gerek yok. G.Skill gayet kalitelidir.

Memnun olman önemli değil düzgün çalışması önemli. İki arkadaşım dinlemedi beni dik kafalılık yaptı şu anda 2133 üzerine çıkamıyorlar her şeyi denedik. GSKILL Ripjaws almayın Ryzen için.
Her şeyi denedik dedin de anakartı değiştirdin mi? Yani sorun anakartta.

Arkadaşların MSI anakart kullanıyorsa ondan olmuş olabilir. Sizde çalışmıyor diye malı kötülemenize gerek yok. G.Skill gayet kalitelidir.
Modeli kötüleyen yok bu model sıkıntılı neresine anlamadın. MSI ve Asus ikisinde de çalışmadı kullandın mı sanki yorum yapıyorsun. Bende CORSAIR var arkadaşımda oldu bu sıkıntı.

Her şeyi denedik dedin de anakartı değiştirdin mi? Yani sorun anakartta.
Vatan Bilgisayarda farklı anakartları denedik merak etme onu da yaptık. Sorunlu bir modeli neden öneriyorsunuz anlamadım sizde var diye en iyisi bu mu? Sorunsuz olanı önerin adam sıkıntı çekmesin.

Model sorunlu değil anlamıyorsunuz galiba? Aynı RAM'i B350 TomaHawk ile kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Teknoloji şans işidir. Sizde sorun çıktı diye "sakın almayın" diyemezsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı