Ryzen 5 1600 100 dereceyi geçiyor

Ozmanse

Centipat
Daha fazla  
RAM
Type: DDR4 8GB Channel: 1 x 64-bit Uncore Frequency:1496MHz CL: 16 Clocks
Ekran kartı
RX 580 4GB
Anakart
B450M DRAGON
İşlemci
Amd Ryzen 5 1600
Merhaba, bilgisayarımdaki anormal sıcaklığı çözmek için ne yapmalıyım? Şu ana dek macun yeniledim ve kasayı temizledim ama sadece 3 4 derecelik oynamalar oldu.
3 yıllık bir stok fanı kullanıyorum ve sıcaklığın bundan olduğunu düşünüyorum ve sıvı soğutma veya işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Ancak son kez emin olmak için verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır?

Merhaba, bilgisayarımdaki anormal sıcaklığı çözmek için ne yapmalıyım? Şu ana dek macun yeniledim ve kasayı temizledim ama sadece 3 4 derecelik oynamalar oldu.
3 yıllık bir stok fanı kullanıyorum ve sıcaklığın bundan olduğunu düşünüyorum ve sıvı soğutma veya işlemci soğutucu almayı düşünüyorum. Ancak son kez emin olmak için verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır?

Macun yeniledikten sonra fanı tam oturtamamış olabilir misiniz?

Sistem boşta zaten 40 dereceyi geçiyorsa bir dur demen lazım. Benim sistem APU, ona rağmen en ağır benchmarklarda 60ı geçmiyor. Boşta 25 derecelerde geziyor. O sistemde bir anormallik olabilir. Ekran kartı desen mining virüsü derdim ama işlemciyi çözemedim vallahi. Fandan olabilir veya macunu diş macunu sürmedilerse kalitesizlikten ölen bir malzeme değilse, olmaması lazım aslında.

Son düzenleyen: Moderatör:

5 Yıldır stok fanla kullanıyorum daha 70 dereceyi geçiremedim hocam. Başka bir sıkıntı var.

Hayır overclock yapmadım ama bilgisayarı tek ben kullanmadığım için yapılmış olma ihtimali var nereden bakabilirim?

Overclock öyle tek seferde tuşa basarak olmuyor hocam. Onun voltaj ayarı var cartı var curtu var yapılsa farkında olursunuz diye düşünüyorum.

Sistem boşta zaten 40 dereceyi geçiyorsa bir dur demen lazım. Benim sistem APU, ona rağmen en ağır benchmarklarda 60ı geçmiyor. Boşta 25 derecelerde geziyor. O sistemde bir anormallik olabilir. Ekran kartı desen mining virüsü derdim ama işlemciyi çözemedim vallahi. Fandan olabilir veya macunu diş macunu sürmedilerse kalitesizlikten ölen bir malzeme değilse, olmaması lazım aslında.
Bu havalarda boşta 45-50 normal. Benim oda şuan 35 derece, pc nasıl 25 olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı