Ryzen 5 1600 12 işlemci yerine 1 gözüküyor

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller! Ne olduysa birden oldu. MSConfig giriyorum işlemci sayım sadece 1 gözüküyor, BIOS default aldım, bu sefer MSConfig bile giremiyorum. PC aşırı kasıyor. Arama yerine bir şey yazamıyorum, virüs taraması yaptım bir şey bulamadı. Ne olmuş olabilir ve nasıl düzeltirim bunu?

MSConfig'e girip "Boot" menüsüne girip "Advanced Options'a" tıklayın. "Number of Processors" kısmının üstünde bulunan tiki seçip tekrar kontrol eder misiniz?
Screenshot_166.png

MSConfig'e girip "Boot" menüsüne girip "Advanced Options'a" tıklayın. "Number of Processors" kısmının üstünde bulunan tiki seçip tekrar kontrol eder misiniz?
Eki Görüntüle 909702
Hocam oraya girdim, işlemci 1 gözüküyor. Şimdi ise oraya dahi giremiyorum, başlat menüsünde yazı yazdığımda siyah bir şey çıkıyor. Yazı yazıyorum 1 2 sn bir şey yüklüyor gibi gözüküyor. Hemen gidiyor, ne olduğunu anlamadım. Valorant yükledikten sonra böyle oldu.

Merhaba iyi sosyaller! Ne olduysa birden oldu. MSConfig giriyorum işlemci sayım sadece 1 gözüküyor, BIOS default aldım, bu sefer MSConfig bile giremiyorum. PC aşırı kasıyor. Arama yerine bir şey yazamıyorum, virüs taraması yaptım bir şey bulamadı. Ne olmuş olabilir ve nasıl düzeltirim bunu?
"2.El mi?" diyeceğim ama saçma olacak. Fake CPU var mı ki? @Recep Baltaş
Hocam oraya girdim, işlemci 1 gözüküyor. Şimdi ise oraya dahi giremiyorum, başlat menüsünde yazı yazdığımda siyah bir şey çıkıyor.
Bi format atın bence. Windows ile alakalı olabilir.

Geri yükleme noktasına nasıl gidiyordum, arama yerine bir şey yazamıyorum. Birden ölebilir mi 11 çekirdek?
Açıkçası çekirdek ölebilir mi onu bilmiyorum sadece kulaktan dolma bilgiler. Ama o mantıkta bakınca çok saçma. CPU Z ile kontrol edin. Ayrıca disk sağlık durumu nedir?

Açıkçası çekirdek ölebilir mi onu bilmiyorum sadece kulaktan dolma bilgiler. Ama o mantıkta bakınca çok saçma. CPU Z ile kontrol edin. Ayrıca disk sağlık durumu nedir?
Bir sıkıntı yoktu. Dün de gayet iyi kullanıyordum, Valorant yükledim böyle oldu ama alakası olduğunu sanmıyorum, bir de Procceslasso yükledim, geri sildim gerçi ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı