Ryzen 5 1600 12 nm vs Ryzen 5 2600

Bende videoyu yeni gordum 4ghz de ikiside 2-3 fps oynuor işte yanlış bişe dememişim
performans konusunda haklısın dediklerinde, benim vurgulamak istediğim nokta GHZ değerlerinin doğrudan performansta tek başına etkili olmadığı. en basitinde amd fx8350 4ghz ki 4.8e o.c. yapılabiliyor. Bu onun 3,6ghz lik ryzen 1600den daha iyi olduğunu mu gösterir, elbette hayır.

Yani işlemcide Ghz, ekran kartında Ram en önemli etken değil performansta.

performans konusunda haklısın dediklerinde, benim vurgulamak istediğim nokta GHZ değerlerinin doğrudan performansta tek başına etkili olmadığı. en basitinde amd fx8350 4ghz ki 4.8e o.c. yapılabiliyor. Bu onun 3,6ghz lik ryzen 1600den daha iyi olduğunu mu gösterir, elbette hayır.
Ikisi arasında mimarı fark büyük. Ama 1600 ile 2600 arasında mimari olarak ne kadar fark var? 2600 tabi ki de daha iyi, ama ne kadar?
Videolarda, yapılan testlerde benzer performansa ulaşılmış 4GHz de. Yapılmış olan deney var.

Yani işlemcide Ghz, ekran kartında Ram en önemli etken değil performansta.
bak ryzen 1600 12nm ile 2600 aynı işlemci pinnacle ridge mimarisi var ikisindede.aynı mimarili işlemcilerde ghz farklı olunca performans farkıda olur mesela ryzen 2600 2600x den düşük frekans değerlerine sahip ve dogru orantıda performansı bıraz daha düşük

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı