Ryzen 5 1600 AE sistemde ekrana görüntü gelmiyor

iyikotuberkay

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Öncelikle Google'da bu sorunla ilgili neredeyse bütün konuları vs. okuduğumu ve bilgisayardan az çok anladığımı bilmenizi isterim.

Anakartım(eski) Gigabyte A320M-HD2.
İşlemcim Ryzen 5 1600 AE(AF değil).

Özet olarak bilgisayarı başlattığımda önce hiç güç almıyordu, sonrasında güç almaya başladı ama BIOS ekranına post etmedi.
Çok şey denedim ama BIOS ekranını göremedim.

Benim şikayetim bilgisayarı temizlemem sonrası başladı, sonrasında işlemciyi de çıkarıp tekrar taktım açılmadığını gördüğümde.
Tanıdık bir bilgisayarcıya götürdük fakat o da işlemcinin pinlerini düzelttim, macunu ısı tabancasıyla anca söktüm falan dedi. Halbuki pinlerde yamukluk ya da kırıklık olmadığını biliyorum, çünkü kontrol ettim.
Neredeyse bütün çözümleri denedim ama en son anakart BIOS'a reset attığımı, belki de işlemcimi görmediğimi düşündüm. Bu yüzden yeni bir anakart aldım. ASUS TUF B450M PLUS II. Güç kaynağım çok kötüydü, Frisby FOEM, aynı anda onu da değiştirip SilverStone 80+ güzel bir güç kaynağı da aldım.

Bugün her şeyin montajını sağlam ve iyi bir şekilde yapmama rağmen yine no signal ile karşılaştım.
Bu arada belirtmem gerek iki ayrı bellek ve iki ayrı ekran kartıyla denedim, bunlarda problem olmadığını düşünüyorum.
Harddisklerimde de problem olmadığını düşünüyorum, iki tane SSD'm var.
Çalışırsa RAM'leri yükseltirim diye düşünmüştüm ama işlemci alacağım sanırım.
Başına böyle bir şey gelen ya da bu durumu bilen var mı?
Sorun kesinlikle işlemcide mi?
Görsel ekliyorum. Sanırım işlemcim gidik arkadaşlar, fikri olan var mı ben çok anlamıyorum işlemci pinlerinden. Kesinlik olmadan değiştirmek istemiyorum da.
Arkadaşlar sorunum çözüldü. İşlemcide bir iki yamulan bacağı düzelttim. Ama sanırım yaptığım hata benim eski anakartımda ramler bu kadar sıkı takılmadığı için rami gevşek takmış olmam.
Arkadaşlar sorunum çözüldü. İşlemcide bir iki yamulan bacağı düzelttim. Ama sanırım yaptığım hata benim eski anakartımda RAM'ler bu kadar sıkı takılmadığı için RAM'i gevşek takmış olmam.

Dosya Ekleri

• IMG_20210508_165228.jpg
    IMG_20210508_165228.jpg
    253,3 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20210508_165253.jpg
    IMG_20210508_165253.jpg
    247,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

Geri
Yukarı