Ryzen 5 1600 AF çok ısınıyor

.

Ürün bu. Aktif olarak kullanıyorum ve çok memnunum. İşlemci 3.9 GHz'de çalışıyor. Sıcaklık Max. 56-57 derecelerde. Çok sessiz çalışıyor.

.

Ürün bu. Aktif olarak kullanıyorum ve çok memnunum. İşlemci 3.9 GHz'de çalışıyor. Sıcaklık Max. 56-57 derecelerde. Çok sessiz çalışıyor.
Merhaba aynı işlemciye sahibim. OC yaparak CPU voltajı 1.4 V yapıyorum ve 3. 9 GHZ de sistem açılıyor. Fakat oyunlara girince tekrar 3.4 GHZ düşüyor. Bir yerde hata yapıyorum sanırım.

3.9 için 1.4 v yüksek bayağı. Ben aynı hızı 1.26 ile yakalıyorum. Sıcaklık değerleri nasıl? Belki de işlemcinin çektiği elektirik yetersiz ya da dalgalı geliyorsa yük altında 3.9 değerlerine çıkamıyordur. PSU kaliteli mi? Benimkisi kaliteli değil mesela 1.26'da 3.9 oluyor ama 1.4'de 4.0 GHz'ye çıkamıyor. Stres testinde ekran kararıyor maalesef. Yakın zamanda PSU değiştireceğim.

O ısı normal. 1600 AF'nin soğutucusu sadece görüntülük koyulmuş. Bir de tam yük altında 75 normal bence ki sen oyun oynarken tam yükde çalışmayacak işlemci. Ben stok soğutucu ile 3.6'ya overlock yaptım ve 95 derece görünce 3.4'e çekmek zorunda kaldım. Fakat geçenlerde 120 TL'ye 4 bakır borulu çift fanlı bir kule soğutucu aldım ve şu an 3.9 GHz'de 64 dereceyi geçmiyor ki bu sıcaklık tam yük aldında. Oyunlarda falan 50 derecelerde geziyor. Bütcen varsa alabilirsin.
Hangi soğutucu aldınız acaba?
Ah boşverin gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı