Çözüldü Ryzen 5 1600 AF Gigabyte B450M S2H görüntü alamama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaankosem

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar, yeni sistem topladım tüm bağlantıları doğru yapmama rağmen görüntü alamadım, parçaların tamamını sıfır aldım işlemci Ryzen 5 1600 AF anakart Gigabyte B450M S2H ekran kartım shaphire RX 580 RAM Corsair Vengeance 8 GB DDR 4 3000 MHz 240 GB hi level SSD ve son olarak Everest ep 600 Watt PSU sisteme start veriyorum açılıyor fakat görüntü hiç gelmiyor reset atma gibi bir şey yok hata lambası yanmıyor tüm fanlar dönüyor ekran kartı da dahil 3 defa söküp yeniden topladım ama sorun devam etmekte acaba anakartın BIOS'u mu güncel değil diye düşündüm ama bu anakart 1600 AF'yi BIOS güncellemesi olmadan da çalıştırması gerekmezmi 2005'ten beri topladığım 20. sistem falandır acemide değilim ama her şey tamamken çalışmamasını anlamıyorum öneride bulunubilcek biri var mı?

Dosya Ekleri

• 20200530_181847.jpg
    20200530_181847.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 97
  • 20200530_171646.jpg
    20200530_171646.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 36
  • 20200530_174459.jpg
    20200530_174459.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 46
Ben de iki hafta önce tüm parçalar sıfır şekilde sistem topladım ve aynı sorunu yaşadım. 1600af, s2h, 2x8 corsair 3000 ram, asus rx 580, corsair spec delta kasa idi sistem. Naptiysa görüntü alamadim, dediğiniz gibi tum fanlar kasa filan çalışıyordu. İnternette ne kadar öneri varsa denedim olmadı. En son artik dedim herhalde hatali parca var. Aldim kasayi gittim arkadasin yanina onun sistemindeki (Msi b450m pro max, gskill 2*8 3000, r5 3600x) parcalarla her türlü kombinasyonu denedim. En nihayetinde islemcimin bozuk olduğu ortaya cikti. Birerbir kendi sistemimde 3600xi takinca sistem çalışıyordu. Arkadasin hali hazirda calisan sistemine 1600afyi takiyorduk benim pc gibi takoz kaliyordu oyle. 1600af iade edip dun gece 3600 aldim en son
Ya sorma ikinci el sistem topladığımda bile sorun yaşamamıştım, tüm parçaları sıfır al montajla görüntü alama tam çıldırmalık.
İşlemcinin hayatımda bozulduğunu görmedim umarım işlemci yada anakarttan değildir 2 parça aynı firmadan adana şehrinden 12 gün zor bela geldi tekrar geri göndermek çok uzun iş olacak.
Bende pazartesi bir bilgisayarcıya gidip sistemi kontrol ettircem sorunlu olan parçayı tespit edip iade edeceğim, peki sen işlemciyi iade ederken sorun yaşadın mı?

Ben de Ryzen 3600X işlemci ile Gigabyte B450M DS3h anakart ve RX590 ekran kartı ile bugün sistemi topladım fakat görüntü alamıyornu bende yaşıyorum. Anakart kutusunda sizin ki gibi 3000 serisi desteği bende de yazıyor. Ben sorunun BIOS sürümünün kutuda destek var yazmasına rağmen güncel olmadığını düşünüyorum. Bende senin gibi pazartesi günü bir bilgisayarcıya gidip eski nesil bir işlemci ile çalıştırmayı deneyeceğim.

Ben de Ryzen 3600X işlemci ile Gigabyte B450M DS3h anakart ve RX590 ekran kartı ile bugün sistemi topladım fakat görüntü alamıyornu bende yaşıyorum. Anakart kutusunda sizin ki gibi 3000 serisi desteği bende de yazıyor. Ben sorunun BIOS sürümünün kutuda destek var yazmasına rağmen güncel olmadığını düşünüyorum. Bende senin gibi pazartesi günü bir bilgisayarcıya gidip eski nesil bir işlemci ile çalıştırmayı deneyeceğim.
Sorunu çözersen yazar mısın? Yarın bende tespitten sonra ne olduğunu paylaşacağım.

Dostum benim sorun bios ile alakalı değilmiş anakart zaten güncelmiş farklı bir monitöre taktığımda görüntü alabildim ve sorun çözüldü.
Benimde anakart arızalı çıktı sadece 2400 mhz ram okuyor onun dışında 4 marka 3000 MHz ram denedim hiç biriyle boot etmedi anakartla işlemciyi iade ettim amd sistem kurmayacam intele devam ram seçermi seçmezmi derdi yok artı olarak gigabyte anakart pişmanlık msi yada asustan şaşmamak lazım.

Benimde anakart arızalı çıktı sadece 2400 mhz ram okuyor onun dışında 4 marka 3000 MHz ram denedim hiç biriyle boot etmedi anakartla işlemciyi iade ettim amd sistem kurmayacam intele devam ram seçermi seçmezmi derdi yok artı olarak gigabyte anakart pişmanlık msi yada asustan şaşmamak lazım.
Aynı anakart, işlemci ve RAM'i kullanıyorum bir uyumsuzluk yok. Senin anakart bozuk çıkmış galiba büyük şansızlık geçmiş olsun.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim sorunu çözdüm anakart bozuk çıktı en son 10 sene önce Gigabyte marka anakart almıştım bu güne kadar hep MSI ve ASUS kullanıyordum hiç sorun yaşamadım. Benim şansızlığıma mı nedir anlamadım. Bir daha Gigabyte marka anakart tercih etmem.

Biz de neredeyse aynı bileşenlerle bu sorunu yaşadık da, bir mağazada farklı işlemci ile boot etmeyi denedik ve her seferinde başarılı oldu. Siz farklı bir işlemci ile boot etmeyi denediniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı