Ryzen 5 1600 AF GTX1650 Super düşük FPS

clogadfn

Femtopat
Sistem şu şekilde:
ASUS B450 Dragon bulk
Ryzen 5 1600 12nm
GTX1650 Super ASUS Phoenix
8 GB 3000MHz RAM (X2)
240GB SSD (X2)
500W FSP güç kaynağı
Fortnite düşük ayarlarda kreatifte normal FPS alırken bir anda düşebiliyor, normal oyunda ve arenada ise hep düşük FPS alıyorum.
Oyun kasıyor gibi geliyor 144Hz monitörüm var oynanmayacak derecede kasıyor oyun hep düşük FPS verdiği yetmediği gibi FPS düşmesi ta yiyorum işlemciyi Ryzen 5 3600 yapsam sıkıntım düzelir mi acaba?

Hangi ayarlarda kaç FPS aldığını söylersen normal mi yoksa anormal mi daha iyi anlarız. 3600 güçlü bir işlemcidir fakat FPS değerini %50 artıracak veya 2'ye katlayacak farklar yaratmayacaktır tabii ki. Mevcut sistemin gayet uyumlu ve ideal görünüyor güncel oyunlar için.

Kaç FPS alıyorsun?
70-80 arası ama drop olduğu zaman 20 10 bile gördüğüm oluyor
Fortnite harici oyunlar deneyebilir misin? RX 5700 R5 3600 sistemim var. Her güncelleme geldiğinde FPS düşüyor. Oyunun optimizasyonuyla alakalı.
valorant ve benzeri oyunlarda drop ta yemiyorum fps düşüklüğü de yaşamıyorum
Hangi ayarlarda kaç FPS aldığını söylersen normal mi yoksa anormal mi daha iyi anlarız. 3600 güçlü bir işlemcidir fakat FPS değerini %50 artıracak veya 2'ye katlayacak farklar yaratmayacaktır tabii ki. Mevcut sistemin gayet uyumlu ve ideal görünüyor güncel oyunlar için.
en low ayarlarda oynuyorum 70-80 fps 144hz monitörden mi kaynaklı bilmiyorum drop yediğim zaman 20 falan görüyorum genel olarak oyun kasıyormuş gibi his var

en low ayarlarda oynuyorum 70-80 fps 144hz monitörden mi kaynaklı bilmiyorum drop yediğim zaman 20 falan görüyorum genel olarak oyun kasıyormuş gibi his var
Dediğim gibi oyun ile alakalı. Başka oyunlarda olmuyorsa kafana takmana gerek yok.

Oyunla alakalı görünüyor çünkü diğer oyunlarda sorun yaşamadığını söylüyorsun. Aklıma gelen ilk ihtimal tek fanlı Phoenix modeli ekran kartı ısındığı için oluyor sanmıştım ama öyle görünmüyor.

Biraz araştırdığımda bu sorun Fortnite oynayanlarda sık görünüyor. Şu videoyu tamamen izleyecek vaktim yok ama umarım faydası olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

çoğu kişi fortnite ın bir işlemci oyunu olduğunu ve r5 3600 e geçersem çok fark edeceğini söyledi ve internetten testlerine baktığımda 160 fps den aşağı inmiyor genel olarak
Dediğim gibi oyun ile alakalı. Başka oyunlarda olmuyorsa kafana takmana gerek yok.
oyunu profesyonel derecede oynamaya çalışıyorum diğer oyunlarda yesem de pek sıkıntı olmaz aslında :D
Oyunla alakalı görünüyor çünkü diğer oyunlarda sorun yaşamadığını söylüyorsun. Aklıma gelen ilk ihtimal tek fanlı Phoenix modeli ekran kartı ısındığı için oluyor sanmıştım ama öyle görünmüyor.

Biraz araştırdığımda bu sorun Fortnite oynayanlarda sık görünüyor. Şu videoyu tamamen izleyecek vaktim yok ama umarım faydası olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
teşekkür ederim bunların çoğunu denedim :(

Geri
Yukarı