Ryzen 5 1600 AF Overclock Deneyimleriniz?

MCK23

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar!

Ryzen Master uygulaması üzerinde overclock yapıyorum. Rampage CHILL-420 soğutucum var. Kasa da Xigmatek Glare 7A. Şu an tek dert yandığım şey anakartımın mATX olması (GA-AB350M-GAMING 3). Soğutma konusunda sıkıntım yok.

Sizden yaptığınız overclocklar hakkında deneyimlerinizi paylaşmanızı isteyeceğim.
Ben şu an 3.9GHz'de yeterince stabil bir şekilde kullanıyorum. 1.2V ile 4 saatin sonunda Prime95 çökünce 1.20625V ile kullanmaya başladım. Silikon lotom nasıl? Açıkçası ben güzel olduğunu düşünüyorum :D.
Daha da zorlamayı düşünüyorum fikriniz nedir?
3.2GHz Otomatik V Cinebench Puanı: 2430
3.9GHz 1.20625V Cinebench Puanı: 2990

Stok soğutucu ile 3.90 Ghz, 1156V, oyunlarda maksimum 60 derece sıcaklık, Cinebench Multi Core 3012 Puan, Single Core 402 Puan.
2600X'e kafa tutuyor bu arada aralarında ufak puan farkı var...

Merhabalar!

Ryzen Master uygulaması üzerinde overclock yapıyorum. Rampage CHILL-420 soğutucum var. Kasa da Xigmatek Glare 7A. Şu an tek dert yandığım şey anakartımın mATX olması (GA-AB350M-GAMING 3). Soğutma konusunda sıkıntım yok.

Sizden yaptığınız overclocklar hakkında deneyimlerinizi paylaşmanızı isteyeceğim.
Ben şu an 3.9GHz'de yeterince stabil bir şekilde kullanıyorum. 1.2V ile 4 saatin sonunda Prime95 çökünce 1.20625V ile kullanmaya başladım. Silikon lotom nasıl? Açıkçası ben güzel olduğunu düşünüyorum :D.
Daha da zorlamayı düşünüyorum fikriniz nedir?
3.2GHz Otomatik V Cinebench Puanı: 2430
3.9GHz 1.20625V Cinebench Puanı: 2990
Ben R5 2600 ile 3.9GHz için 1.16V civarı vermiştim. Bence silikon değerin 1600AF için iyi. Tabi daha iyileri vardır. Hatta 1600AF ile benim 2600 işlemciyi geçenler bile olabilir 😀

Stok soğutucu ile 3.90 Ghz, 1156V, oyunlarda maksimum 60 derece sıcaklık, Cinebench Multi Core 3012 Puan, Single Core 402 Puan.

2-3 gündür dolaşıyorum forumlarda, sizi de gördüm. Voltajı çok düşük kullanıyorsunuz silikon lotonuz benimkinden kat kat daha iyi, daha da üstüne koymayı düşünmediniz mi? Prime95 testi yaptınız mı? Ben o voltajlarda Prime95'e tabi tuttuğum zaman siyah ekran alıyordum.

2-3 gündür dolaşıyorum forumlarda, sizi de gördüm. Voltajı çok düşük kullanıyorsunuz silikon lotonuz benimkinden kat kat daha iyi, daha da üstüne koymayı düşünmediniz mi? prime95 testi yaptınız mı? Ben o voltajlarda prime95'e tabi tuttuğum zaman siyah ekran alıyordum.
Evet test yaptım yaklaşık 2-3 saat. Silikon tarafından şanslıyım gibi biraz
Ya aslında ben üzerine para ekleyip bu işlemciyi satıp 3600 almayı düşünüyorum, eğer öyle bir düşüncem olmasaydı güzel bir soğutucu alıp 4.2'ye kadar çok rahat çıkabileceğimi düşünüyorum.

Evet test yaptım yaklaşık 2-3 saat. Silikon tarafından şanslıyım gibi biraz
Ya aslında ben üzerine para ekleyip bu işlemciyi satıp 3600 almayı düşünüyorum, eğer öyle bir düşüncem olmasaydı güzel bir soğutucu alıp 4.2'ye kadar çok rahat çıkabileceğimi düşünüyorum.
Aynı şeyi ben de düşünüyorum fakat şuanlık değil. İşlemciden yana biraz sıkıntım var gibi benim o yüzden overclocklama ihtiyacı duydum, yetiyor 3.9GHz ama daha da fazlasını istiyorum :D. Bence işlemciden yana sıkıntınız varsa benim gibi "bakır bakırdır" deyip, ucuz bir soğutucu alıp, güzel hız aşırtmalar arayabilirsiniz. O işlemci aynı fiyatlardan satılmamalı diğer R5 1600AF'lere göre fikrimce.

Aynı şeyi ben de düşünüyorum fakat şuanlık değil. İşlemciden yana biraz sıkıntım var gibi benim o yüzden overclocklama ihtiyacı duydum, yetiyor 3.9GHz ama daha da fazlasını istiyorum :D. Bence işlemciden yana sıkıntınız varsa benim gibi "bakır bakırdır" deyip, ucuz bir soğutucu alıp, güzel hız aşırtmalar arayabilirsiniz. O işlemci aynı fiyatlardan satılmamalı diğer R5 1600AF'lere göre fikrimce.
Hangi ekran kartını kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı