Ryzen 5 1600 AF Sistem kötü mü?

Anakart ve SSD dışında bence gayet güzel, dengeli bir sistem. Güç kaynağı marka model yazarsanız onun hakkında da yorum yapabiliriz ama bence sistemde herhangi bir sorun yaşamıyorsanız tadını çıkarın derim. Çünkü ülkemiz şartlarında gayet güzel sisteminiz var.
Anakartı MSI B550m pro veya gigabyte B550m s2h yapmayı ďüşünüyorum islemciyide ilerde R5 3600 sizce?

Arkadaşlar yeni bir sistem aldım 3 ay önce sizce kötümü markaları falan vs. nasıl sizce? İleride hangi parçaları yükseltiyim önerileriniz nedir?

Özellikleri;

Ekran Kartı; INNO3D GTX 1650 Super

İşlemci; AMD Ryzen 5 1600 AF

Anakart; BIOSTAR B450MH 3200MHz OC

RAM; Crucial Ballistix 2x8 (16 GB) 3200MHz CL 16 (Dual channel)

SSD; Netac 256 GB

PSU; 650+80W

Windows 10 Pro 64 Bit

Gayet iyi PSU markasını belirtmemişsiniz sadece. İyi bir markaysa gayet güzel bir sistem.
SSD'de gayet iyi aynısının 120GB modeli var bende sorunsuz çalışıyor.

Anakartı MSI B550M Pro yapmayı ďüşünüyorum islemciyide ileride R5 3600 sizce?

B550M Pro VDH mi yoksa düz Pro mu? İlki ise iyi, ikincisi ise tavsiye etmem.

R5 3600'ün ömrü dolabilir belki, bir de B550 yonga seti ile 1600 AF uyumlu olur mu bilmem.

@Mustafa773 B550 serisine geçerseniz işlemciyi hiç R5 3600 yapmakla uğraşmayın, direk R5 5600X'e geçin. Daha doğru bir hareket olur.

Şahsen yerinizde olsam DDR5'ler gelene kadar bu sistemle takılırdım. Zaten günümüz şartlarında açamayacağı oyun yok. Keza bende benzer bir sistem kullanıyorum, tek farkı benim ekran kartım GTX 1660 Super. Ben DDR5 sistemler gelene kadar sistem değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü DDR5 gelince en kral DDR4 sisteme de sahip olsan "Nesil" olarak eski bir sistem olmuş olacak. Onun yerine bekleyip direk DDR5 sistem toplamak daha mantıklı geliyor bana.

@Mustafa773 B550 serisine geçerseniz işlemciyi hiç R5 3600 yapmakla uğraşmayın, direk R5 5600X'e geçin. Daha doğru bir hareket olur.

Şahsen yerinizde olsam DDR5'ler gelene kadar bu sistemle takılırdım. Zaten günümüz şartlarında açamayacağı oyun yok. Keza bende benzer bir sistem kullanıyorum, tek farkı benim ekran kartım GTX 1660 Super. Ben DDR5 sistemler gelene kadar sistem değiştirmeyi düşünmüyorum. Çünkü DDR5 gelince en kral DDR4 sisteme de sahip olsan "Nesil" olarak eski bir sistem olmuş olacak. Onun yerine bekleyip direk DDR5 sistem toplamak daha mantıklı geliyor bana.
Anladim hocam peki bu ddr5 sistemler ne zamana gelir tahminen?

Baktım da hocam düz Pro'ymuş ama fark etmez ikisine de bütçem yetiyor.

Pro VDH'nin de az üstüne çıkıp B550-A Pro alman daha mantıklı.

Veya B450M-Plus II alabilirsin, B450 yonga setinin uyumluluğu kesin. B550'yi bilemiyorum, uyumlu diye görüyordum ama riske atmak istemem.

Anakartı MSI B550M Pro veya Gigabyte B550M S2H yapmayı ďüşünüyorum islemciyide ileride R5 3600 sizce?

Anakart yerine Pro VDH bütçe yeterse B550-A Pro.
İleride 3600 yerine 5600X'te yapabilirisin.
B550'lerin bildiğim kadarıyla resmi desteği yok 1000 serisi için. Fakat bayağı kişi kullanabiliyor.

Netac SSD'yi pek tavsiye etmiyorum.
@BerkayZ87 BIOSTAR anakartlarda BIOS çökmesi gibi durumlardan bahsetmişti, bu bağlamda BIOSTAR değil başka markaların iyi ürünlerine yönelmek daha iyi olacaktır.

Bende duydum. Bazı modellerin dışında BIOS'u kötüymüş BIOSTAR'ın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı