Ryzen 5 1600 AF Tabanlı Sistem Kaç Yıl İdare Eder?

Technopat neden olabilecek en kötü senaryoları oluşturuyor hiç anlamış değilim. Hala 2020 yılında i5 2300 kullanabiliyorsam sen o işlemciyi 8-10 sene kullanırsın rahat rahat. Belki RAM yükseltmen gerekebilir çünkü 8GB hafiften yetersiz gelmeye başladı ama onun dışında sistemin gayet iyi.

Bahsettiğin oyunlar için gerçekten 10 seneden fazla gider. Yeni oyunlar oynamak istiyorsan da 5-6 sene gider. Technopatın ille de 1080p 60fps sabit olacak diye takıntısı var. Yoksa bi' iki ayarı hafif kısıp gayet uzun ömürlü bir sisteme sahip olabilirsiniz.

Kaç yıl gider derken parçaların sağlamlığı konusunda mı soruyorsunuz? Teknoloji biraz da şans işi sıfır aldığın ürün de bozuk veya ayıplı mal çıkabilir. Benim 2005 yılında aldığım bilgisayarım vardı. İntel celeron işlemci, 512mb ram, nvidia fx 5200 128mb ekran kartı vardı. 2015 yılında kadar hiçbir parçası bozulmadan kullanmıştım. Hala da sağlam durur arada nostalji olsun diye bakarım.

Ben bu sistemi zaten donanım arşivinin v3.5 sistemini topladım isterseniz kanaldan bakın
Bir de oyunları low da oynayınca daha fazla fps alıyorum ve sanki daha iyi geliyor👍🏻

merhaba arkadaşlar,
R5 1600 ve gt 1030 gibi basit bir kartla sadece finansal işlemlerde ve genel kullanımda (oyun oynanmayacak) kaç yıl idare eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı